כניסה למשתמשים רשומים | הרשמה חינם
דוא"ל
סיסמה
זכור אותי|שכחתי סיסמה
אמנת השירות לקופירייטרים
רוצה להישאר מעודכן?
הצטרף לרשימת הדיוור
שם
דוא"ל

הוספת תגובה פורום קופירייטינג

הודעה מקורית
מאת: נסקופי
נושא: איפה כדאי ללמוד קופירייטינג
תוכן: בדיוק עמדתי לגולל כאן את דעתי ואז נתקלתי בתגובה הזאת בתפוז. אני מצטט:

"אף אחד לא יכול לתת לך חוות דעת אובייקטיבית.
גם אם הוא ינסה, אף אחד לא יאמין לו כי לכולם פה משוחדים ולכל אחד אחר בתעשייה גם יש איזה אינטרס.
(ובהכללה גסה, כמעט כל מי שאיפשהו בתחום למד אצל תרצה, מלמד בביצפר או שניהם)

השחקנים הם תרצה, הבצפר, עבודי, חשיפה של האו"פ ותלתן (ולא במקרה בסדר הזה)

תלתן הם בצפון ואין להם שם שמצדיק לימודים במיוחד שם או "וואו, אתה לומד בתלתן"
אבל זה לא אומר שתוכנית הלימודים שלהם לא מתקרבת לשאר (ו"אם אתה תותח, אז זה לא משנה איפה למדת")

את חשיפה של האו"פ אני לא מכיר בתחום הקופי. אני יודע על אנשים שהתרשמו מקורסי התסריטאות שלהם ואני התחלחלתי מלימודי ההפקה שמוצעים שם. אני חושב שהוא מקביל לתלתן.

עבודי השתפר מאוד בשנים האחרונות ותוכנית הלימודים שלו נראית עשירה כמו של הגדולים
ולמרות שכנראה אין יותר צורך להתנצל על זה שלמדת שם, הוא עדיין משמש לסמן של רמה פחות גבוהה.

הבצפר פעם היה משותף עם תרצה ואחרי שהם התפצלו לפני כמה שנים, יצא עם קורס משלו.
את לומדת אצל אנשים שעובדים כל הזמן במקצוע (אבל את זה אפשר להגיד גם על המקומות האחרים)
ויש דברים בתוכנית הלימוד שמשתלבים יותר טוב בנוף הפרסומי של היום ומקומות חדשים שהם דוחפים אליהם יותר.
מהנקודה הצרה שלי, הבצפר לא צבר מספיק וותק כדי שנדע את ההשלכות שלו על התעשייה - יצאת, קיבלת עבודה ומה אתה באמת שווה. לדעתי, למרות שלומדים שם קופי וגם הרבה דברים מעבר שאולי יעשו אותך מבינה יותר בפרסום (ורב תחומי) אלה הדברים שיורידו ממך כקופירייטר ואיש כותב.
הם שמים יותר דגש באינטראקטיב מתרצה, אנשי המזבלה יצאו מהם והם בנו לעצמם יופי של שם בתעשייה וגם אחלה אנשים.
אותי קצת מפחיד תיאור ה"בצפר שעובד כמו משרד פרסום" כשמחלקות של סטודנטים תלויות אחד בשני.
אני לא אוהב את הרעיון שמישהו לומד להיות תקציבאי או פלנר על חשבוני, למרות שבטח יש השגחה עליונה.

תרצה גרנות קשה למצוא חניה."

אני למדתי אצל אחד מהנ"ל ורק כשמצאתי עבודה הבנתי כמה הלימודים שונים ממה שקורה בשוק. אבל זה היה לפני כמה שנים ואני לא בטוח שהדעה שלי רלוונטית היום.
אנ מאוד מסכים עם הדעה שאם את טובה בסופו של דבר לא משנה איפה תלמדי.
מקווה שעזרתי.
מאת:
נושא:
תוכן:
*הקלד את הקוד המוצג: