כניסה למשתמשים רשומים | הרשמה חינם
דוא"ל
סיסמה
זכור אותי|שכחתי סיסמה
אמנת השירות לקופירייטרים
רוצה להישאר מעודכן?
הצטרף לרשימת הדיוור
שם
דוא"ל

פורום קופירייטינג

הוסף הודעה חדשה +

פורום קופירייטינג | בהנהלת: ענבר רשקו
זה המקום לדסקס, להתייעץ ולקבל תשובות לשאלות בנושאי קופירייטינג, כתיבה שיווקית, כתיבה טכנית, כתיבת תוכן לאתרים, בחירת שמות וסלוגנים, עריכה לשונית, קופירייטינג באנגלית, תרגום ועוד...

ממה כדאי להרכיב את תיק העבודות שלי?
| סרסר
| 09:59 13/01/2012
2 פרינט, 3 סרטון וכו'...???
אין נוסחה אבל
| 09:25 14/01/2012
כדאי שהמשקל של כל אלמנט ישקף את המשקל שלו בניסיון שלך.
אצלי
| ליאת
| 10:22 14/01/2012
העדפתי לא להכניס סרטונים כי הם לא היו ברמה של המודעות פרינט
עמוד לכל הדברים המגניבים שקורים בפרסום העולמי
| 12:24 22/01/2012

אהלן חברים.
אני רוצה להזמין אתכם לעמוד הפייסבוק בו אני מפרסם ומעדכן מדי כל מה שחם, מגניב ומעולה בפרסום העולמי ועוד דברים שתשמחו לראות אני בטוח.
אשמח לראות אתכם שם

https://www.facebook.com/#!/pages/mangusto-creative/135136584179

קצת דברים משלי
| 12:21 22/01/2012
קריאטיבי מאוד
| אידית
| 21:34 20/03/2012
נשמע מעניין כקופירייטרית בעצמי - שמי אידית מלול ואני תמיד נהנית לראות אנשים קריאטיביים וסוג של קולגות. פשוט מקסים ויפה מאוד אהבתי וטוב שיש פורום כזה להכיר עוד אנשים מוכשרים בתחום.
איך מתמחרים תוכנית מיתוג
| 12:34 02/01/2012
איך מסתכלים על זה? אף'פעם לא עשיתי את זה כשירות, רק בלימודים

הצעתי לארגון מיתוג, וקופירייטינג של פלייארים ושילוט חוצות. הם רוצים הצעת מחיר מסודרת, גם לגבי אפשרויות פרסום נוספות. איך עושים את זה????

תודה
כיוון כללי לתמחור
| 09:24 14/01/2012
עבור כל מרכיב בנפרד את מעריכה את כמות השעות שתשקיעי בו ומכפילה אותה בסכום שאת מבקשת לשעה.
אין צורך לפרט את החישוב בהצעה, אלא אם כן היא ע"ב שעתי.
מקדמת אתרים מחפשת עבודה בתחום, פרטים בפנים
| 18:19 13/01/2012
שלום, אני מקדמת אתרים ומתעסקת במגוון תחומים: כתיבת תוכן, ניהול תוכן, ניהול וכתיבה לבלוגים, הכנסה לאינדקסים ובניית קישורים. מחירים אטרקטיביים וגמישים בהחלט! אין לי בעיה גם להוציא קבלות, למי שיבקש. לפניות ולפרטים נוספים, כדאי ורצוי לפנות במייל: kinneretovadia@gmail.com תודה ושבת שלום לכולנו!!!!
פשוט להיות קופירייטר
| copytalist
| 19:08 27/12/2011
למי שמעוניין למצוא עבודה ולהשתלב בתחום ולא יודע כיצד לעשות זאת. הדבר הראשון והפשוט שאתה צריך זה לבנות תיק עבודות. אח"כ אתה צריך לדעת כיצד לשווק את עצמך ממש כמו כל מוצר בשוק. זה לא כ"כ מסובך שמי ירון, אני קופירייטר בוגר "הבצפר" אם אתה רוצה להשתלב בתחום אבל סכומי העתק שדורשים בתי הספר מרפה את ידייך או שאין לך הרבה זמן להשקיע בקורס ארוך, אתה מוזמן לפנות אליי אני מעביר שיעורים אחד על אחד של העקרונות הבסיסיים של המקצוע וילווה אותך עד בניית תיק עבודות שיעיף למנהלי קריאייטיב את הגבות. הפלאפון שלי - 0508424551 סקפטי? לא נורא אתה עדיין מוזמן לדבר איתי
עבודות שלי לביקורת
| גרי סלוב
| 22:24 29/11/2011
היי,
קוראים לי גרי ואני מסיים תכף את לימודי בעבודי.
הנה כמה עבודות שרקמתי בלימודים אשמח לקבל ביקורת!

http://geryative.blogspot.com/
קישור מתוקן ופידבק
| 10:46 27/12/2011

קישור לבלוג של גרי

אהלן גרי, ראיתי דברים יפים ואשתדל להתעמק בקרוב. בינתיים לגבי הפרסומת הראשונה, ובכלל לגבי פרסומות שפונות להורים- פחות מומלץ לעורר קונוטציות מפחידות (גז, גנבים), אלא אם (וגם אז לא תמיד) המוצר עצמו מונע אותן באופן ישיר, כמו במקרה של חגורת בטיחות למשל

באמת צריך תעודה כדי לעבוד בתחום?
| אדוה
| 13:33 13/12/2011
אהלן,
למדתי תקשורת חזותית, תחום די חופף בחלק מהקורסים (לומדים שיווק, באנרים, פרסום וכו)
שאלתי עד כמה אתם מרגישים שדורשים ממכם תעודת לימוד במציאת העבודה?
ותעודת לימוד- מאיזה בית ספר?שיווק באוניברסיטה ותקשורת, או ר-ק מבית ספר לקופירייטינג?
טנקס מכל הלב על עזרתכם,
אדוה :)
תעודה היא יתרון אבל לא מבטיחה לך עבודה
| קופיפי
| 13:42 13/12/2011
תעודה היא יתרון או תנאי קבלה ראשוני לעבודה?
| אדוה
| 14:16 13/12/2011
ברור שהיא לא מבטיחה עבודה- אבל חוסר תעודה שולל עבודה?
טנקס :)
קורס כתנאי
| 10:24 27/12/2011
היי אדוה, רוב התפקידים לשכירים שלא מצריכים ניסיון דורשים קורס (או רואים אותו כיתרון), אבל לא כולם. מעבר על מודעות דרושים יתן לך את התמונה הכי טובה לגבי הדרישות כיום. בכל מקרה יש בוגרי קורסים שלא מצאו עבודה, כמו שיש קופירייטרים עסוקים ומועסקים שלא עברו קורס.
שאלה לגבי סדר עדיפויות להתחלת לימודי קופירייט וכו
| E-B
| 13:43 27/11/2011
אני בן 25, מתכנן ללמוד את תחום הקופירייטינג אבל מתלבט בין שני מסלולים בעצם: להתחיל ללמוד קודם אולי תואר ראשון במכללה למנהל לתקשרות וניהול ששם גם נוגעים בנושא ואז אחרי אותם שלוש שנים להתחיל קורס בבצפר אולנסות להתחיל את הקורס בבצפר (או במוסד לימודים אחר לצורך העניין), המחשבה הראשונה שלי הייתה קודם תואר ואחר כך קורס כדי להגיע עם סוג של יותר ידע לקורס ומיד בסיום הקרוס אני בעצם גם בוגר "בצפר" וגם בעל תואר ראשון בתקשורת מהמכללה למנהל... אשמח לתגובות והצעות :))
אני מניחה שמציאת עבודה היא לא המטרה היחידה שלך,
| 17:00 27/11/2011

אבל אם כן- כיום היתרון שתואר ראשון מקנה לך בקבלה לעבודה בתור קופירייטר לא משמעותי מספיק כדי להצדיק את העלות שלו מבחינת זמן וכסף.

אני מבין אבל...
| E-B
| 18:00 27/11/2011
הבנתי שב"בצפר" יש את המבחן קבלה וועדת קבלה והשאלה היא אם הרצון והסוג של כישרון שאני חושב שיש לי (ללא תיק עבודות או ניסיון מן הסתם ) מספקים כדי להתקבל לשם... ואולי בגלל זה עדיף לבוא לשם אחרי התואר?
לא,
| 18:30 27/11/2011

יש סיבות לעשות תואר, אבל קבלה לעבודה בתור קופי/ לקורס קופירייטינג לא נכללות ברשימה נכון להיום.

מהניסיון שלי
| אדוה
| 13:36 13/12/2011
עשיתי את מבחני הקבלה- בפייסבוק יש פרסומת של אחד הבתי ספר לקופי שיש שם מיני מבחן דוגמא למבחני הקבלה...
בקיצור- אין שום צורך בתואר בשביל המבחן. השאלות הן נטו שאלות של כישרון והברקה.
כתיבת תיק נהלים
| ?
| 12:28 29/11/2011

לאחרונה התבקשתי ע"י לקוח, לערוך עבורו תיק נהלים (או משהו כדוגמתו),
הובן כי כל המידע והנתונים יסופקו על ידיו ואני אספק שירותי עריכה ושכתוב, כך גם נכתב וסוכם בהצעת המחיר.(סה"כ 150 ש"ח)
הנתונים שנמסרו, הסתכמו בכשש שורות וורד בגודל 9, מתוכן שתים כפולות ובלתי שמישות...

השקעתי כשלוש שעות עבודה על מנת למתוח ולהוסיף נפח- ניסוחים, עריכה, קצת מידע מפה וקצת משם, פתיח וסיכום משלי.. בסופו של דבר יצא דף יפה ומסוגנן המכיל מס' נהלים לגבי אופן שימוש במכשיר כלשהו.
ראוי לציין, שבכל הזדמנות וידאתי מולו מה אני יודע לעשות ומה הוא יקבל בתמורה.

כמובן שהלקוח לא היה מרוצה וטען שלא לזה ציפה והוא בכלל התכוון שאעשה מחקר מקיף ואדלה בעצמי חומר רלוונטי עבורו..

האם ראוי/אפשרי לכתוב תיק נהלים, רק על בסיס מחקר אינטרנטי ושכל ישר ושלא מתוך היכרות מעמיקה עם העסק עליו כותבים?
ואיך מצליחים ליצור תאום ציפיות ודרישות מבלי ליפול?
אאוץ'
| אני
| 17:34 29/11/2011

אני הייתי אומרת מהתחלה שזה לא מספיק חומר לא עושה בעצמי עבודה שתהפוך את הפרוייקט להפסד:((

למה אתה קורה לעצמך: ?

לא ראיתי לנכון לומר לו זאת...
| ?
| 23:32 29/11/2011
כמעט בכל הפרוייקטים יוצא לי בסופו של דבר להוסיף הרבה מעבר לחומר הקיים. מכיוון שהבנתי כי הוא מעוניין במסמך נהלים קצרצר, החומר הדל שנשלח על ידיו לא היה חריג בדלותו והתאים למסמך שכזה.

מה שחריג פה היא העובדה שלא מדובר כאן על עניין של החלפת מילה, כותרת או ניסוח, אלא על חוסר שביעות רצון מוחלט וציפייה לקבלת סוג מסמך אחר לגמרי.(תיק נהלים היקר, מורכב וארוך לאין שעור).

חשוב לי להבהיר שאני משתדל לבצע תיאום ציפיות ומטרות בכל הזדמנות:
בפגישה הראשונית, בתאור פרטני של סעיפי הצעת המחיר ובמהלך העבודה מול הלקוח. 

איך נראה תיאום הציפיות שלך?

נ.ב. ה"?" נכתב בטעות, אבל נראה לי מספיק מעניין להשאירו

נשמע לי כמו אי הבנה
| 08:30 02/12/2011

אני בטוחה שגם הלקוח שלך כבעל עסק לא באמת חושב שאפשר לעשות את העבודה שאליה מסתבר שהוא התכוון תמורת סכום של 150 ש"ח. לגבי תיאום ציפיות (כמו גם תמחור וחיות אחרות) זה מתחדד עם הזמן, מפרויקט לפרויקט, וגם לטעויות יש תפקיד בדרך...