כניסה למשתמשים רשומים | הרשמה חינם
דוא"ל
סיסמה
זכור אותי|שכחתי סיסמה
אמנת השירות לקופירייטרים
רוצה להישאר מעודכן?
הצטרף לרשימת הדיוור
שם
דוא"ל

פורום קופירייטינג

הוסף הודעה חדשה +

פורום קופירייטינג | בהנהלת: ענבר רשקו
זה המקום לדסקס, להתייעץ ולקבל תשובות לשאלות בנושאי קופירייטינג, כתיבה שיווקית, כתיבה טכנית, כתיבת תוכן לאתרים, בחירת שמות וסלוגנים, עריכה לשונית, קופירייטינג באנגלית, תרגום ועוד...

לקוח פוטנציאלי
| אלעד כץ
| 15:14 31/10/2011

לכל המעוניין:
אלו פניות שקיבלי השבוע ולא פנוי לבצע כרגע
1. ROBTAX.CO.IL שיפור המלל באתר והגדלה בכ-10-20 דפים. אבקש הצעת מחיר מסודרת כולל הערכת זמן עבודה. העבודה צריכה להיות עם מלל מיקצועי (ייעוץ מס- הנהלת חשבונות רואה חשבון וכד, ) robtax9@gmail.com
2. אשמח אם תיצור קשר לגבי כתיבת פרויקט של כ - 20 תכנים. hagar.shalev@gmail.com 

מאיפה מתחילים??
| תומר
| 20:33 27/10/2011

אני כרגע נמצא בעולם הנדל"ן -מתווך- ותחום הקופי מאד   מושך ואותי ואני מרגיש שיש לי תכלים הנכונים להצליח בתחום. 
כתבתי בגוגל לימודי קופי וקיבלתי המון בתי ספר שאפשר לעבור שם קורס קופי -השאלה שלי היא איפה כדאי להירשם? מה נחשב להכי טוב?והאם בסיום הקורס בית הספר שבו למדתי עוזר במציאת מקום עבודה.
תודה מראש לעונים.

קורס קופי
| 21:02 27/10/2011

היו פה דיונים בנושא הזה, ממליצה לקרוא אותם.

בגדול, כל אחד משלושת בתי הספר המובילים (ואולי גם אחרים) טוב ויכול לתת לך כלים טובים להתחלה, ומה שתעשה עם זה משם כבר תלוי בך. 
בנושא של מציאת עבודה בתחום הזה לא הייתי סומכת על עזרתם של בתי הספר. כמות המשרות קטנה וכמות המועמדים גדולה ואין אפשרות אמיתית לסייע לכל אחד ואחד. אתה צריך לסמוך על עצמך (ועל תיק העבודות שיהיה לך) בעניין הזה.

סתם לידע כללי: סקר לימודי קופירייטינג של קופיז

מה קרה?
| קופי
| 08:29 30/10/2011

נגמרו הפראירים שיקנו דירה במליון שקל בשטחים?;-(

סתם אני צוחק שיהיה בהצלחה

° :-)
| קופית
| 13:57 30/10/2011
מערכת בעברית להפצת מאמרים באתרי מאמרים
| 22:28 21/10/2011
היי חברים!
אם אתם כותבי מאמרים וגם צריכים להעלות את כל המאמרים לאתרי מאמרים אתם יודעים איזה מורכבות יש לעניין של העלאת מאמרים לאתרי מאמרים, ראיתי באיזה פורום של קידום אתרים שיש מערכת בעברית שנבנתה ממש חדשה להפצת מאמרים באתרי מאמרים, אני באופן אישי אהבתי את המערכת תענוג של דבר שימושי מאוד וחוסך ים זמן בהפצה של המאמרים לאתרי מאמרים מה שאומר שבמקום שתבזבזו יום שלם על להעלות רק את התכנים בקליק אחד תוכלו להעלות את כל המאמרים.

אתם מוזמנים להתנסות - https://www.seo123.co

שיהיה לכולם בשורות טובות והרבה פרנסה.

בברכה,
ברק.
לברק
| אני רק שאלה
| 10:29 25/10/2011

תהיתי מה הסיבה שאנשים מפרסמים באתרי מאמרים?

מי שמעניין אותו משהו לא מחפש באתרי מאמרים אלא יעדיף לעשות חיפוש בגוגל. אם כבר מספיק אתר מאמרים אחד לא?

שאלה מצויינת ואספק תשובה עליה
| 12:22 25/10/2011
אני רק שאלה שלום רב,

למה אנשים מפרסמים באתרי מארים?
  1. כי אתה יכול להוציא קישור מיתוך המאמר שהקישור לא יהיה קישור רגיל אלא יהיה מוטמע על גבי מילת מפתח.
  2. כי זה טוב לקידום אתרים OFFPAGE.
  3. כי גוגל סורק את תוכן המאמר באותו דף נחיתה הוא מסמן את מילת המפתח בעלת הקישור כמזוהה עם האתר שלי וזוהי עוד טכניקה להגדיל את מספר מילות המפתח והקישורים הנכנסים לאתר שלך.
מי שמעניין אותו משהו לא מחפש באתרי מאמרים
  1. נכון מאוד לא הרבה אנשים נכנסים לאתרי מאמרים כדי לצפות באמת בתוכן, התוכן הוא מקודם במנוע החיפוש של גוגל על ידי מספר טכניקות שבאמצעותם הגולש לבסוף מגיע לאותו מאמר אם למשל תיקח ביטוי "המלצה על מורה נהיגה בהרצליה" אתה תראה כיצד ביצעתי קידום לאותה מילה על ידי שימוש בביטוי זנב ארוך ועוד טכניקות שונות, נכון אף אחד לא נכנס בכלל לבלוג שלי ביודעין אלא מחפש שאילתות בגוגל ואז מגיע אל המאמרים שלי כנל גם לגבי אתרי מאמרים מגיע אליהם.
האם מספיק אתר מאמרים 1
  1. אתר מאמרים אחד לא מספיק מהרבה סיבות, ראשית כל קח לדוגמא את כן האנשים שנכנסים לאתרי מאמרים כדי לקרוא תכנים לכל אתר יש את הקהל שלו שזה חשיפה, מבחינת קידום אתרים צריך לשים מאמרים באתרים שונים גם מבחינת הבדלי הדומיין וגם מבחינת שרתי האחסון שהם נמצאים עליהם זהו עוד חלק מהפרמטרים לקידום אתרים בצורה אורגנית.
אם יש עוד שאלות אשמח לענות עליהן.

בברכה,
ברק.
גם אני רק שאלה:-)
| 12:31 25/10/2011

היי ברק,
בהנחה שהאתר שקישרת אליו משכפל את תוכן המאמר ומעלה אותו במקביל למספר אתרי מאמרים (הבנתי נכון?)-
איזה ערך קידומי יש לזה אם מדובר בתוכן משוכפל?

ערך קידומי לשכפול מאמרים
| 12:45 25/10/2011
ענבר שלום רב,
ערך הקישור אם בכלל יהיה נמוך מאוד.

וקצת פירוט:
בעלי אתרים בחו"ל ניסו לצמצם את עלויות כתיבת המאמרים על מנת לבצע קידום אורגני באתרם על ידי שכפול תוכן כלומר העתקת המאמר לעוד 12 אתרי מאמרים, אי לכך כתוצאה מעדכון פנדה כל האתרים הללו שהשתמשו בטכניקות פסולות אלו ירד מיקומם במנוע החיפוש, בארץ ניתן להשתמש בטכניקות אלו של העתקת מאמרים אך איכות הקישור אם בכלל תהיה ירודה ובנוסף כאשר פנדה יגיע לארץ או שיהיה איזה שהוא שינוי באלגוריתם מי שיפגע הם אותם אתרים שהשתמשו בהפצת מאמרים מועתקים אל אתרים רבים.

שימי לב גם כאשר מדובר על ספינרים כיום אין בעיה את רשאית להשתמש בספינרים אבל תמיד צריך לשאול את השאלה הזו: עד כמה המאמר איכותי ועד כמה בעל העסק מוכן לקחת את הסיכון הזה של הורדת עלויות בתמורה לירידה דרסטית במיקום האתר של בגוגל.

בברכה,
ברק.
מאמרים
| ענת
| 22:47 23/03/2012
בהמשך לנושא, אצרף לכם קישור בו ניתן לפרסם מאמרים ללא צורך ברישום לאתר. ניתן להכניס עד 3 לינקים למאמר. בהצלחה!
מכללת תלתן
| מיקו
| 16:25 02/10/2011
שלום . עברתי בהצלחה את הקופיטסט של מכללת תלתן ורציתי לדעת האם זו החלטה נכונה ללמוד שם או שעדיף בבתי הספר המוכרים יותר. תודה
אתה גר בצפון
| ליאת
| 09:33 03/10/2011
אם כן איזה ברירה אחרת יש?
תלתן
| מיקו
| 11:31 03/10/2011
אני גר בצפון ואני יכול להגיע פעמיים בשבוע למרכז . השאלה היא אם זה מצדיק את הטרחה או לא.
לגור בצפון
| גלעד
| 18:09 21/05/2012
אם זה מה שעושה לך לחייך כשאתה חושב על זה וחושב לעשות את זה בחיים אז שווה לנסוע גם ל מלי, איי פוקלנד וכל יעד אקסוטי אחר שתבחר.
בית ספר טוב
| 11:45 03/10/2011
אמור להוציא אותך עם תיק עבודות טוב וידע מעשי שיעזרו לך להשתלב בתפקיד הראשון שלך. 

אני מאמינה שכל בית ספר מאמין שהוא כזה (או מנחה את יועצי הלימודים שלו להאמין בזה), ושהמדד הכי טוב הוא המספרים עצמם- אחוז הבוגרים שהשתלבו בעבודה למשל.

אולי יעניין אותך: קישור לסקר קופירייטרים
° גם התערוכת בוגרים היא מדד לא רע
| בוגר הבצפר
| 11:14 05/10/2011
נכון
| 12:36 25/10/2011
אבל בשלב הזה בד"כ אין את הכלים לשפוט
מי מחפש עבודה בכתיבת מאמרים SEO
| 14:54 05/10/2011
שלום רב לחברי הפורום,
מעוניין לקבל הצעת מחיר עבור כתיבת מאמרים SEO ישירות לדואר האלקטרוני.

אשמח לקבל את הדברים הבאים לדואר האלקטרוני:
עלות כתיבת מאמרים SEO 
כמות מילים 250-300 לפי בחירתכם לא משנה לי כל כך.
נושאים דומים לדוגמא: גן אירועים בצפון, גן אירועים בדרום, וכו'.
ללא שימוש בספינר.
ללא העתקת מאמרים.

אבקש לשלוח בנוסף 2 או 3 מאמרי SEO פשוטים  לבחירתכם שכתבתם לדואר האלקטרוני שלי, וכמובן לא יעשה שום שימוש בהם או בחלק מתוכנם.

אפשרי גם כותבים מתחילים ללא ניסיון!.

לא מדובר במאמר בודד אלא בכמות.

דואר barak.mihshuv@walla.com 
° שלחתי לך הודעה...
| כותב מאמרים
| 10:31 25/10/2011
מוזמן לפרסם גם בלוח
| 12:34 25/10/2011

בתפריט העליון- "מחפש קופירייטר"

דרוש סטודנט לעבודת קופירייטינג
| דרור
| 16:06 27/09/2011
שלום לכולם,
אני מחפש סטודנט אתגרי לעבודת קופירייטינג למוצר מזון ייחודי תמורת שכר סמלי.
בשמחה.
| גרי סלוב
| 18:17 30/09/2011
אשמח אם תיצור איתי קשר.
geryslov@gmail.com
° alisamil88@gmail.com אני אוהבת מזון.
|
| 13:08 14/11/2011
קישור לשרשור שנות טובות
| 11:09 26/09/2011
שנה טובה לכולם!
| 12:30 26/09/2011
שנה טובה ענבר לכל חברי פורום קופיז

בברכה,
ברק ברקאי.
מה ההבדל בין סוגי הכתיבה האלו
| 20:20 17/09/2011

שלום רב,
שאלה לי אליכם.
מה ההבדל בין סוגי הכתיבה הללו:

כתיבה שיווקית
קופירייטינג
כתיבה אינפורמטיבית
כתיבה לקידום אתרים
כתיבה לאתרי מאמרים
כתיבה לאתרים

מה ההבדלים בין כל סוגי הכתיבה הללו והאם יש בהם לדעתכם צורך במחיר שונה בין אחד למשנהו ומהם התמחורים הכללים לכל אחד מהפרמטרים הללו?

בברכה,
ברק.

בבקשה
| ליאם
| 10:27 18/09/2011
כתיבה שיווקית וקופירייטינג זה אותו דבר
כתיבה אינפורמטיבית זה כתיבה בלי מטרה שיווקית 
כתיבה לקידום אתרים וכתיבה לאתרים זה אותו דבר

מחדדת
| 15:12 18/09/2011
כתיבה שיווקית
כתיבה למטרות שיווקיות. תת תחום של קופירייטינג
קופירייטינג
רעיונאות. כולל לא רק כתיבה אלא גם הגייה של רעיונות שיווקיים וקונספטים
כתיבה אינפורמטיבית
כתיבה לצורך העברת אינפורמציה, לאו דווקא שיווקית
כתיבה לקידום אתרים
(גם כתיבת SEO) כתיבה שאחת מהמטרות העיקריות שלה היא שיפור הדירוג בגוגל
כתיבה לאתרי מאמרים
הייתי מגידרה אותה כ"כתיבת מאמרים". בד"כ מצריכה לקחת חומר קיים שמופיע באתר הרשמי של העסק ולשכתב אותו לאתרים נוספים
כתיבה לאתרים
שילוב של "כתיבה שיווקית" עם "כתיבת SEO"

לגבי תמחור- כתיבה שיווקית של חומרי הליבה יקרה משמעותית מכתיבת תכנים כמו מאמרים או דפי תוכן משניים באתר, על אחת כמה וכמה אם מוגדר שהלקוח הפוטנציאלי העיקרי הוא רובוט.

למידע נוסף: מחירון קופירייטינג
ליאם וענבר תודה רבה!
| 16:34 18/09/2011
תודה רבה על התשובות המקצועיות!.

בברכה,
ברק ברקאי.
מוסיף
| קופי
| 09:55 19/09/2011

השוק מוצף בכותבי מאמרים שלמדו קידום אתרים אבל אין שום קשר בינם ובין כתיבה מקצועית

נכון ולא נכון
| 00:25 22/09/2011
קופי שלום רב,
אני רואה בכך יתרון לאדם שלמד גם קידום אתרים.
אך שים לב! יש כל מיני סגנונות כתיבה אם תקח אדם שלמד קידום אתרים הוא לא למד בכלל לכתוב מאמרים זה נכון הוא למד את הטכניקה של כתיבת מאמרים לקידום אתרים שזה אומר, כתוב חזרות על מילות המפתח בין 3-5% מסך כל המילים של המאמר, שים מילות מפתח ללא הטיה ועוד סעיפים כאלו ואחרים שאולי מלמדים בבית ספר של קידום אתרים.

אני אומר ככה תחום קידום אתרים כולל ומאגד בתוכו כתיבת SEO מי שלמד קידום אתרים לא למד קופירייטינג זה בטוח, צריך הרבה מעבר לזה כדי לכתוב מאמר בנוסחים שונים והניסיון משחק תפקיד גדול מאוד בזה.

התחום פרוץ זה נכון מאוד יש בעיה עם זה, ישנם מקרים שאני אפילו מעביר פרויקטים לאנשים אחרים מתחום קופירייטינג מפאת המורכבות של העבודה לכן לעיתים צריך לדעת גם מהן היכולות שלך ולהיות אמיתי גם עם בעלי המקצוע השונים וגם עם עצמך על מנת שהלקוח יקבל את הטובים ביותר.
לברק
| קופי
| 20:05 22/09/2011

אני מסכים איתך למרות שלא הבנתי מה אתה חושב שאני כתבתי לא נכון ?

מחפשת עזרה מקופירייטר
| קרן
| 15:37 11/09/2011
היי,אני רוצה לפתוח שמרטפיה אצלי בבית.
פירסמתי מודעה ואף אחד לא פנה אלי ואני חוששת שאולי זה בגלל שלא רשמתי את הדברים הנכונים.
מצ"ב מה שרשום במודעה שלי:
יש לך סידורים ואין לך איפה להשאיר את הילדים?
שירות שמרטפות באוירה חמה וכיפית 
על בסיס שעתי במחיר סימלי
עם שפע של משחקים ופעילויות
שעות פעילות: 13:30-20:00
שעה או חלק ממנה 12 ש"ח
הנחות לאח שני במשפחה

אמרו לי שחסרים הגילאים.הבעיה שאני לא רוצה להגביל את עצמי לגילאים מסוימים.מה שאומר שאין לי בעיה להתמודד עם כל הגילאים.
מה חסר לדעתך במודעה שלי?
לא יודע
| איתי
| 15:51 11/09/2011
אם הייתי רוצה להשאיר את הבן שלי עם ילדים גדולים ממנו בחמש שנים
שאלות שעולות בעקבות המודעה
| 10:06 12/09/2011
היי קרן, מבלי להתייחס לאזור שבו מתקיימת הפעילות ולמקום שבו פרסמת את המודעה, כמה שאלות שעלו לי:

1. מי מפעיל את השירות- ניסיון, תכונות אופי
2. איפה מתקיימת הפעילות? כדאי לציין שזה בבית, את מיקום הבית וסוג הבית
3. לאילו גילאים מיועדת הפעילות? כמו שנאמר כאן, תפסת מרובה לא תפסת. אפשר גם להגדיר טווח גילאים ולציין שניתן לשלב בפעילות גם ילדים קטנים/גדולים יותר בתיאום מראש
4. האם הפעילות מתקיימת בסביבה בטיחותית? 

מבחינת סדר הצגת הדברים, תהליך קבלת ההחלטות הוא קודם כל רגשי ואח"כ רציונלי (על אחת כמה וכמה כשזה נוגע לילדים שלנו), אז את הנושא של המחיר כדאי להשאיר לסוף. הביטוי "מחיר סמלי" מיותר בעיני.

בהצלחה!
אכן מליחץ המחיר הסמלי
| אבא אחד
| 13:13 13/09/2011
אני רואה את המחיר ומבין לבד שזה סימלי ( לא צריך להגיד על זול שזול אם כבר פירסמת מחיר )
° מלחיץ
| אבא אחד
| 13:13 13/09/2011
היית מוסיף עוד משהו קטן
| 20:05 17/09/2011

שעל המחיר נהוג לדבר בטלפון, ולהציע מחיר זול ללקוח במיוחד כאשר מדובר על ילדים ואחריות רבה זקוקה להיות אז זה עוד פרמטר שלא מתמחרים בכל כך זול אלא עדיף לתמחר את העבודה על סמך הרבה פרמטרים ובמחיר שציינת הוא יותר מדי זול לדעתי בגלל שיש הרבה הטלים ולא תוכלי להתמודד עם זה, ואם א חושבת שתוכלי להביא 50 ילד גם לזה יש חוקים משלהם ואת תצטרכי להתמודד מול הורים רבים שרוצים לדעת מי בעל העסק ומהם כישוריו ואמינות שלו ורמת האחריות שלו במיוחד שמדובר על הילדים שלנו זה פרמטר מאוד חשוב, ובדיוק כמו שענבר אמרה זה חשוב להורים מאוד.

בברכה,
ברק ברקאי

תמחור הזנת תוכן לאתר
| י"פ
| 14:09 18/08/2011
שלום
לקוח שכתבתי עבורו תוכן לאתר מבקש ממני תמחור גם להזנת התוכן לאתר עצמו במשק הניהול. כמה לדעתכם צריך לחייב עבור זה? לפי שעה או לפי כמות תוכן להזנה (בדפים)? אשמח לתשובות מספריות, טווח מחירים יועיל גם.
תודה!
בעיקרון
| 18:14 18/08/2011

בתחום של הזנת תוכן נהוג לתמחר גלובאלית, כמובן שהמפתח לתמחור הוא הערכת שעות על בסיס הספק הדפים לשעה, והסכום הסופי הוא מספר השעות כפול המחיר המבוקש לשעה.

היות ויש שוני עצום בין מערכת ניהול תוכן אחת לאחרת, אני מאוד ממליצה לקבל פרטי גישה לממשק הניהול ולהזין דף אחד או שניים לפני שמתמחרים.

לגבי המחיר לשעה, הפערים בשוק גדולים. אבל בגדול, אם העבודה היא הזנת תוכן נטו המחירים נמוכים יותר, והם עולים ככל שהפרויקט מצריך מיומנויות נוספות כמו עריכה, או שימושים מתקדמים בעורך תוכן.

° וטווח המחירים? (תודה על התשובה הקודמת)
| י"פ
| 18:55 18/08/2011
מהניסיון המועט שלי
| קופי מתחיל
| 18:27 30/08/2011

הצעתי 80 ש"ח ואמרו לי שקיבלו הצעה בחצי
תעשה את החשבון לבד:-(

להזנת תוכן
| 13:43 31/08/2011

100 ש"ח עם סטייה גדולה לשני הכיוונים