כניסה למשתמשים רשומים | הרשמה חינם
דוא"ל
סיסמה
זכור אותי|שכחתי סיסמה
אמנת השירות לקופירייטרים
רוצה להישאר מעודכן?
הצטרף לרשימת הדיוור
שם
דוא"ל

פורום קופירייטינג

הוסף הודעה חדשה +

פורום קופירייטינג | בהנהלת: ענבר רשקו
זה המקום לדסקס, להתייעץ ולקבל תשובות לשאלות בנושאי קופירייטינג, כתיבה שיווקית, כתיבה טכנית, כתיבת תוכן לאתרים, בחירת שמות וסלוגנים, עריכה לשונית, קופירייטינג באנגלית, תרגום ועוד...

שם נכון לעסק
| אורית
| 01:45 25/08/2011

שלום לכם,

אני מאוד מקווה שתוכלו לעזור לי ושהגעתי למקום הנכון...
יש לי חלום להפוך את התחביב שלי למקור פרנסה, בשנתיים האחרונות אני עוסקת הרבה בעיצוב אלבומים ידני וכל דבר שאפשר לשלב בו נייר וקיבלתי תגובות טובות מאוד ושאלת השאלות למה איני מציעה עצמי כמעצבת, הדבר עורר בי רצון עז לעשות עם זה משהו והתחלתי לחשוב על שמות מתאימים לעיסוק.
ברשותכם אציג כאן מספר שמות שלדעת חבריי מתאימים:
- תפיסת הלב (שזכה לרוב קולות).
- אושר החיים.
- חיים באלבום/חיים מהאלבום.
- אלבום ועוד...(משום מה אני הכי מתחברת לזה)
אודה לכם מאוד להתייחסותכם ודעתכם לגבי שמות אלו.
תודה,
אורית

שאלה קטנה
| גלעד
| 13:00 29/08/2011
מה הכוונה ב"כל מה שאפשר לשלב בו נייר"?
את עוסקת בעצוב אלבומים וגם דברים אחרים?
שלום לך,
| קופירייטירת מתחילה
| 16:26 29/08/2011

לדעתי... תפיסת הלב ואושא החיים נשמע טלנובלה בלי פואנטה
חיים באלבום לא מובן
אלבום יותר טוב אבל משהו מפריע... אולי משהו עם שילוב שמך?

לא מסכים
| קופי מתחיל
| 18:24 30/08/2011

חיים באלבום מובן
הכי טוב לדעתי

שאלונת
| דנה
| 20:29 10/08/2011

לפי מה שהבנתי תחום הקופי הוא די תחרותי...
האם מישהו יכול להגיד לי כמה קופירייטרים משרד פרסום ממוצע מעסיק?
ומה האפשרויות במקצוע חוץ מעבודה במשרד פרסום?

תודה מראש

הסיכויים נגדך
| ליאב
| 09:07 11/08/2011

לפי מה שאני יודע ומכיר יש יותר שלא מצאו עבודה מאשר שכן, מכל התפקידים במשרד פרסום קופירייטר יש הכי פחות.

חוץ ממשרדי פרסום
| 18:01 18/08/2011

חברות הפקה, משרדי יח"צ, חברות קידום אתרים, חברות שיווק באינטרנט, ובכלל, עסקים מכל סוג שיש להן צורך בקופירייטר אינהאוס.

בטח יש עוד שלא חשבתי עליהם, וכמובן גם עבודות פרילנס...

לימודי קופירייטינג
| דנה
| 23:57 18/07/2011
אני מתעניינת מאוד בלימודי קופירייטינג וקראתי את השרשור שמתאר איפה כדאי ללמוד ואיפה לא אבל זה היה לפני המון זמן, ובכל מקום שאני קוראת כתוב משהו אחר.
קראתי באחד הפורומים לקופירייטינג שתרצה זה לא מה שהיה פעם ועבודי השתפרו, אבל מהפגישות בבתי הספר אני דווקא יותר נמשכת לתרצה ובעבודי הרגשתי כאילו סתם מנסים למכור לי משהו זול בהרבה כסף, וללחוץ אותי לקנות מבחן התאמה בלי שאני בכלל סגורה על המכללה. אני גם רוצה ללכת לפגישת יעוץ בבצפר אבל כל הרעיון של מגמה אחת שתלויה במגמה אחרת קצת מלחיץ אותי.
אז אני אשמח אם מישהו יוכל לענות לי בנייטרליות באיזה קורס הכי כדאי ללמוד היום, מבחינת כלים שמקבלים להמשך, מבחינת תיק עבודות ומבחינת השתלבות בתעשיה וכן, גם מבחינת השם שאתה אומר כששולים אותך איפה למדת קופי...
תודה מראש
עבודי
| אלעד
| 09:22 19/07/2011
באמת השתפרו אל תתייחסי לפגישה זה לא  מעיד על הקורס ...
לגבי עבודי והפגישה איתם-
| דנה
| 20:02 19/07/2011

את מבחן הסטודנטים הנוכחיים הם לא עברו. כל אחד ואחד שדיברתי איתו היה מאוכזב מהרמה והיחס של המככלה. האינטואיציה אומרת לי שזה לא המקום בשבילי, בעיקר בגלל שהרגשתי שמנסים להתאים את המקום אלי. כשהיועצת אמרה משהו שלא מתאים לי, אמרתי לה שזה לא מה שאני מחפשת והיא ניסתה לתרץ את זה ב"הגזמתי" או "זה לא בדיוק בדיוק כמו שאמרתי". כל הצורה שהפגישה הזאת התנהלה הייתה לא לרוחי. השאלה היא אם ההשתלבות בעולם הפרסום לאחר הקורס היא באמת ורדים ושושנים כמו שאותה יועצת לימודים תארה לי.

למדתי בבצפר
| ל.
| 13:59 19/07/2011
סה"כ מרוצה עדיין לא עובדת אבל בקרוב בעזרת השם !
שיהיה בהצלחה.....
בצפר
| דנה
| 20:08 19/07/2011
הבנתי שזה מקום מאוד צעיר בתחום לימודי הקופי...השאלה היא האם הם הכי מתקדמים ואם הם המקום הכי טוב ללימודי הקופי כיום, או אם הם סתם שאריות של תרצה, ששם בעצם המסלול הטוב ביותר והותיק ביותר...
פגישות במכללות
| קופי מתחיל
| 13:15 04/08/2011

תיקחי בערבון מוגבל כל מה שהיועצות אומרות לך הן רק מעונינות בבונוס עליך לא באמת איכפת למישהוא

לא כל הנוצץ זהב.
| קופירילאנס
| 23:40 07/08/2011
היי דנה.
בתור מי שלמד באחד הממוסדות לעיל  הייתי מייעץ לך להסתכל נכוחה על המציאות ולא להיסחף אחר מה שנראה IN מבחינת מה שהמקום משדר אלא לשים דגש על התכנים שהמקום מייצר . די להבחין במבחן הקופי על מנת לדעת האם המקום משדר רצינות לגבי הלימוד. מעבר לכך כשאת ניגשת  למקומות בקשי לראות עבודות של סטודנטים במקום ולפיכך יכולה להינתן לך אינדיקציה לגבי תוצרת המקום. בנוגע להשתלבות  בתעשיה אף מקום לא "מסדר עבודה" - מה שכן מקום הלימודים יכול לתת לך  את  הכלים להביא את עצמך לידי ביטוי לתוצרים שמחפשים בתעשיה . שוב אני חוזר לגבי עבודה צריך  להתאזר בסבלנות ולמסמוך על הרצינות של  עצמך וגם על  עזרה  משמים. בהצלחה.
לימודי קופירייטינג במכללת תילתן
| לי לה לו
| 19:05 07/08/2011
האם הלימודים במקומות התעסוקה מסתכלים על בעלי התעודות של מכללת תילתן בצורה שונה מאלה יוצאי "הבצפר" ו"תרצה גרנות" או שהקורס שם הוא גם קורס טוב לכל לומדי הקופירייטינג? פשוט זה הקורס היחידי בצפון בערך.
בעיקרון
| גל
| 21:53 07/08/2011
עדיף באחד מהשלושה עבודי הבצפר תירצה אבל לא נראה לי שהמקום קובע עד כדי כך יותר התיק עבודות שלך
קופיטסט
| ל.ב.
| 18:37 15/07/2011
שלום חברים,
בעיצומו של קופיטסט ורציצי התייעצות: באחת השאלות יש ג'ינגל לרדיו וחשבתי לשלב ג'ינגל על מנגינה של שיר מוכר, זה מקובל?
תודה!!!
לא מהסיבה הפשוטה
| שי
| 11:58 16/07/2011
כמה ג'ינגלים כאלה את מכירה?
תודה
| ל.ב.
| 17:25 16/07/2011
אני לא חושבת שאם לא רואים משהו זה סיבה לא לעשות אותו, השאלה אם רוצים ליישם רעיון כזה אם זה אפשרי
היי ל'
| 13:54 17/07/2011

שיהיה בהצלחה!

כדאי לבדוק אם יש סיבה מספיק טובה לשימוש במנגינה המסוימת- רעיונית, אסטרטגית. אם יש כזאת, אל תתלבטי. הקופיטסט נועד פחות ליישום ויותר להמחשה.

תודה רבה !!!
| ל.ב.
| 13:57 19/07/2011

האמת שהסיבה העיקרית להשתמש בגלל שהשיר קליט מקווה שזה יעבוד.....
תודה !

° התקבלת?
| קופי מתחיל
| 13:16 04/08/2011
בקשר ללימודי שיווק ופרסום
| בר
| 20:05 28/07/2011
גם אני רוצה להיות רעיונאי ויש לי ראש יצירתי לזה ראיתי לאחרונה שאפשר לעשות תואר ראשון בפרסום ותקשורת שיווקית בקריית אונו מה אתם חושבים על מוסד הלימודים ? האם עדיף לי ללמוד במוסד לימודים לתואר ראשון או פשוט לקחת קורס של חצי שנה-שנה ? מה ההבדל בין השניים ?
התשובה תלויה במטרת הלימודים מבחינתך
| 13:11 01/08/2011

אם מטרת הלימודים היא לשמש קרש קפיצה לתפקיד רעיונאי/ת, אז קורס ייעודי לקופירייטינג עדיף על תואר בתקשורת. 

ככלל, הדרך הכי טובה לקבל החלטות בנוגע למה ואיפה ללמוד במטרה להשתלב בעבודה בתחום מסויים, היא לעבור על מודעות דרושים באותו תחום, ולראות מה דרישות ההשכלה הנפוצות בהן.

סיימתי קורס לפני שנתיים
| קופי מתחיל
| 13:13 04/08/2011

למעט במקרים ספורים לא ראיתי מודעות לקופירייטרים בלי ניסיון. את אומרת שאם לפני שהיתחלתי לילמוד הייתי בודק לא הייתי הולך בכלל? לא בטוח אבל הייתי פחות תמים לכל היועצות לימודים שהיבטיחו לי עבודה בשפע!

שם לעסק
| אסנת
| 22:54 28/06/2011
אשמח לקבל רעיונות לשם קליט מקורי ומגניב לעסק שימכור עוגות מבצק סוכר ועוד

תודה רבה
כסף לאוכל
| ליאב
| 23:00 28/06/2011
אשמח לקבל הרבה כסף שמיועד לבחור צעיר, חמוד ועוד

תודה רבה
° פששש... איך אתם "נחמדים" כאן....
| מאוכזבת
| 23:40 28/06/2011
אנחנו הרבה יותר נחמדים כשמשלמים לנו על העבודה שלנו
| מסכימה ומחדדת
| 09:26 29/06/2011
התנדבות עושים בעמותות. כשעמותת בצק סוכר תפנה אלינו בעיניים דומעות, נשקול לחיוב לתרום לה ממרצנו ומזמננו.
הממ...
| 09:30 29/06/2011
אסנת?
קודם כל ברוכה הבאה. את מוזמנת להיעזר בנו בכל מה שנוגע לקופירייטינג, כשצריך להבדיל בין עזרה- למשל במקרה שבו את מעלה כמה אפשרויות שחשבת עליהן ומקבלת הכוונה וחוו"ד, לבין עבודה בחינם- שהשתמע שביקשת בהודעתך הראשונה. 

אם תהיי מעוניינת בעזרה, כדאי לתת מידע נוסף על העסק וקהל היעד, כדי שנוכל להתייחס בצורה יסודית.

בהצלחה...
תודה...
| אסנת
| 10:32 29/06/2011
קודם כל באמת מזל שיש גם אנשים שיודעים לענות ביותר אנושיות, דבר שני ממש לא התכוונתי לנצל ולנדב אף אחד בשבילי, סתם חשבתי שכמו כל פורום ברשת גם זה פורום שאפשר להתייעץ, לשאול ולעזור.
אם זו לא הכוונה של הפורום אז אני מצטערת על ההפרעה, וכדאי שתשקלו כניסה אם רישום מסודר שם משתמש וסיסמא כדי שלא יכנסו לכאן נצלנים כמוני....

אז שוב סליחה
ויום טוב
מה הקשר לרישום?
| שי
| 12:02 16/07/2011
הפורום בתפוז מלא "נצלנים" רשומים
° לא בתפוז
| לא בתפוז
| 23:27 16/07/2011
שמות
| 20:09 17/09/2011
שוגרלנד
עוגיתל'ה
עוגית המתוקית
עוגל'ה
שם לעסק
| זהבה
| 16:47 19/10/2012
עסק עוגות ועוגיות
סלוגן למשחק מחשב
| ניר
| 03:36 08/07/2011
מחפש סלוגן באנגלית למשחק תופסת באינטרנט שם המשחק הוא MUVMUV הרעיון שצריך לרוץ ולתפוס את הדובי ולצבור נקודות . אשמח לקבל רעיונות לאימייל NIR5001@GMAIL.COM אני לא מתכוון לנצל אף אחד אבל בכל זאת אשמח לקבל רעיונות .
שלום ניר
| 23:19 09/07/2011
בהצלחה עם המשחק.

צריך להבדיל בין להתייחס לסלוגנים שחשבת עליהם, לבין לחשוב בשבילך על סלוגנים. עזרה מהסוג השני כרוכה בתשלום/תמורה אם היא נעשית ע"י איש מקצוע.
חבר יקר
| ליאב
| 09:41 10/07/2011
על עבודה משלמים ואם לא זה אכן נקרא ניצול!
° תתביישו לכם ככה יהודים לא מתנהגים :(
| ...
| 23:19 11/07/2011
° אתה צופה להרויח מהמשחק?
| שי
| 12:01 16/07/2011
שם למשחק
| 20:15 17/09/2011
שם לסלוגן תפוס את הדוב catch the bear

בברכה,
כתיבת תוכן
כתיבת מאמרים
בכל פעם שמשתמשים ביהודים
| ליאב
| 08:14 12/07/2011

משום מה אני נרתע. ומשום מה מי שמשתמש במילה הזאתי בעניי לפחות הוא שיא הדוגמא לערכים שליליים של הפחדה אלימות וסתם גזענות חשוכה.

אני מנצל"ש לקרוא לכל אחי ואחיותי ה"יהודים" לפסיק ליחס משמעות לדבר כל כך פרימיטיבי והלוואי שבעוד כמה דורות עם עוד קצת קידמה וערכים טובים כל הדתות יעלמו או לפחות יהיה ברור שזה בסך הכל עיסוק תמהוני ולא יותר

° ההודעה בעקבות השרשור הקודם סליחה
| ליאב
| 08:15 12/07/2011
תגובה לתגובה
| 09:52 12/07/2011
ליאב שלום

אני לא מתייחסת כרגע לנושא הדתות והיהדות, לא רלוונטי לענייני. אתייחס לשרשור הקודם ולתגובות המופיעות בו.

חשוב לי להדגיש שגם אני נגד ניצול, בכל תחום, ובעיקר במקצוע ממנו אתה ואני מתפרנסים בכבוד.
המגמה קיימת בכל תחום עיסוק - "רק שאלה קטנה" לעו"ד על חוזה, רק "לבדוק משהו" עם סוכן הביטוח השכן ו"שניה תקשיב רגע למנוע" למוסכניק. ונכון זה מכעיס, זה מעצבן אבל זה קיים.

ברוב המקרים זה נובע מחוסר ידע של בעל השאלה/בעיה ולא מהרצון לדפוק או לנצל. אנשים רוצים לבדוק טוב לפני שהם משלמים למישהו כסף, ואם אפשר בחינם זה אפילו טוב יותר. כולנו מנסים לחסוך איפה שאפשר.

גם לי לא נעים לקרוא את השאלות שדורשות מענה מפורט בדחיפות מבלי לשים לב לזמן העבודה שמשקיע המשיב. אני מעדיפה להתעלם, במחשבה שאם כולם יעשו כמוני אולי בעלי העסקים יבינו שמדובר בשירות שעולה כסף.
אני מציעה למנהלת הפורום לנסח תשובה רשמית אך חברית של הפורום עצמו, מנומסת, מנומקת ומזמינה לדף "דרושים קופירייטרים" ולמחירון. (אוכל לעזור אם תרצי, בחינם... :))

להתנגח ולכעוס זו לא הדרך, כוחנו במילותנו ולכן אפשר לענות בצורה מנומסת ויפה, כדי לא ליצור אנטיגוניזם מצד הלקוח כלפי כל העוסקים בתחום, מה שיגרור תדמית לא נכונה למקצוע (וכן, זה מקצוע) הקופירייטר.

ימים יפים ועסקים מוצלחים לכולנו.
יעל
° לא חושב שהתעלמות תגרום למישהו להבין משהו
| ליאב
| 11:00 12/07/2011
לכן הצעתי גם תגובה רשמית מטעם הפורום
| יעל פרומר
| 11:04 12/07/2011
ה"התעלמות" נועדה כדי לרסן התנהגות לא נכונה. זה עובד ברוב המקרים.
מספיק שאחד הבין, הוא כבר יעדכן את החבר'ה.
ליאב יקר
| עדי
| 10:24 12/07/2011
חבל שבגלל אנשים בעייתים אתה מכליל על הכל תדע שיהדות זו לא רק דת אלא גם תרבות והיסטוריה. כולה בנאדם קצת מתוסכל שמתגאה ביהדות שלו כי אין לו משהו אחר, יש אנשים שרוצים לנצל וכועסים שזה לא מסתדר מזכיר לי את הבחורים שמתחילים איתך וקולטים שאת לא בקטע אז אומרים "יאלה לכי ימכוערת". בקיצור יש ויש:-)
עדי,
| ליאב
| 11:06 12/07/2011
אהבתי את הדוגמא :) 

אין לי בעייה עם דת רק עם מה שאנשים מרשים לעצמם לעות  תחת הכותרת של דת /יהדות....

יש יהודים עם קונוטציה טובה !
| שי
| 12:00 16/07/2011

"היהודים" מה שנקרא הצליחו למרות ולא בגלל השם ...

תמחור טקסט לברושור
| טלי בר אור
| 21:52 27/06/2011
לפי איזה מפתח אתם עובדים בתמחור טקסט לברושור? מדובר בעריכה ו/או בכתיבה של טקסט תדמיתי + פירוט שירותים + עמוד טיפים (מעין מאמר קצר). סה"כ הברושור בן 4 עמודים. אשמח לשמוע איך אתם מתמחרים עבודה כזאת, כי אין לי מושג לאן ללכת עם זה. *אגב, תהיתי, האם המחירון כאן בקופיז עדיין מעודכן למה שקורה בשוק?
תלוי לאיזה חברה
| ליאב
| 22:01 27/06/2011

לפני חודש עשיתי עבודה דומה באלף

° תודה, ליאב
| טלי בר אור
| 10:09 28/06/2011
אתה בלי ניסיון או משהו?
| תוהה
| 21:13 28/06/2011
היא מדברת פה על פרופיל חברה זה מינימום 1500רק לזה ....
האמת
| ליאב
| 23:04 28/06/2011
אני די חדש מבחינת ניסיון וכשאני חושב על זה עבדתי יותר משבוע אבל בשבילי הניסיון זה היה שווה
לא יודעת אם כדאי להסתמך על דוגמיות תמחור של אחרים
| 17:47 28/06/2011

בגלל הפערים הגדולים בין זמני העבודה ורמות הביצוע. 
המפתח הכי טוב לתמחור יהיה הערכת זמן העבודה שלך בשעות ותרגום שלו לטוטאל לפי המחיר שאת מעוניינת להרוויח לשעה.

מסכים
| התוהה
| 21:19 28/06/2011
מי שמתמחר ב-1000ש"ח לא ישה יותר מיומיים ומן הסתם פוגע לנו בפרנסה ....
גם ללקוח!
ישה=ישב על העבודה:-)
| התוהה
| 21:21 28/06/2011
° תודה ענבר, זו באמת הדרך היחידה בשלב זה
| טלי בר אור
| 09:28 29/06/2011
תודה לכולם, תמחרתי גבוה הרבה יותר
| טלי בר אור
| 09:18 29/06/2011
והלקוח ה"עני" (לדבריו) נאלץ לוותר. אגב, זה קורה לי די הרבה. די ללקוחות "עניים", או סתם כאלה שמחפשים עבודה זולה!
+ ועדיין: חבל שאין מפתח שאפשר לעבוד על פיו
| טלי בר אור
| 09:19 29/06/2011
לא אחד לאחד, אבל כסוג של בסיס. אני נעזרת הרבה במחירון כאן, ותמחור ברושור תמיד נותר סתום בשבילי.