כניסה למשתמשים רשומים | הרשמה חינם
דוא"ל
סיסמה
זכור אותי|שכחתי סיסמה
אמנת השירות לקופירייטרים
רוצה להישאר מעודכן?
הצטרף לרשימת הדיוור
שם
דוא"ל

פורום קופירייטינג

הוסף הודעה חדשה +

פורום קופירייטינג | בהנהלת: ענבר רשקו
זה המקום לדסקס, להתייעץ ולקבל תשובות לשאלות בנושאי קופירייטינג, כתיבה שיווקית, כתיבה טכנית, כתיבת תוכן לאתרים, בחירת שמות וסלוגנים, עריכה לשונית, קופירייטינג באנגלית, תרגום ועוד...

תמחור לפי שעות
| 09:19 22/06/2011
יש לי שאלה לגבי התמחורים לעבודות השונות. מה התעריף הממוצע לשעה לקופירייטר? ולקופי+עיצוב גרפי?

אשמח לתשובה מכמה תותחים מנוסים יותר, אחרי הכל - הנסיון עושה את ההבדל.

תודה!

אם את תותחית 150 ש"ח ויותר ואם לא
| קופי בן 10
| 10:33 22/06/2011
° תודה
| יעל פרומר
| 08:42 26/06/2011
פליירים לעסק שלי
| קרן
| 17:23 09/06/2011

אני רוצה להדפיס פליירים לקדם את העסק ודיברתי עם הדפוס שהיציעו לעצב ועכשיו אני צריכה לשלוח להם מה שיהיה כתוב.
אין לי כל כך ניסיון בזה אז כל עצה מבורכת.

זה כללי מדי
| 20:46 09/06/2011
לתת עצות בלי להכיר את תחום העיסוק שלך, הקהל והמטרות.
אבל את מוזמנת להעלות כאן את הנוסח ולקבל טיפים וביקורת.
מוזמנת גם לבדוק אפשרות לעבוד עם קופירייטר מקצועי, דרך כפתור מחפש קופירייטר- למעלה.
לאחשבתי על זה:)
| קרן
| 08:08 10/06/2011
עוד משהו
| קרן
| 12:37 10/06/2011
כמה זה אמור לעלות
בקשר למחיר קיבלתי מחירים של 100 עד אלף שקלים
| קרן
| 15:41 11/06/2011
קצ ת מבלבל ביגלל זה חשוב לי לדעת:-)
הנה קישור
| 09:52 20/06/2011
למחירון קופירייטינג
אכן יש פערים גדולים בתמחור, כשם שיש פערים גדולים באיכות העבודה. היות ושני הנ"ל לא מתנהגים ביחס ישר, כדאי לבקש לראות דוגמאות לעבודות קודמות.
בהצלחה...
חייב לשתף אותכם
| הכבש
| 18:53 12/06/2011
במשהו שראיתי באולג'ובס

סמנכ"ל /ית מכירות ושיווק אחד /אחת ויחיד /ה

ניו מדיה, מכירות, פייסבוק, אנשים, עסקים, שיווק באינטרנט, גוגל, קמפיינים פורצי דרך, לקוחות בארץ, לקוחות בעולם, קצב מסחרר, חידושים. טכנולוגיה. אסטרטגיה לעצמנו וללקוחות שלנו – תוצאות ללקוחות שלנו ולנו. רוצה לעזור להוביל את כל הטירוף הממכר הזה? חברת Online Marketing גדולה שרוצה להיות עצומה מחפשת סמנכ"ל /ית מכירות שימכור /תמכור וישווק /תשווק את כל הטוב הזה. 
אנחנו עובדים עם החברות הגדולות ביותר בארץ ובעולם, ממוקמים בלב ת"א ונמצאים בפתחה של פריצה אסטרטגית (בינלאומית). 

דרישות: בתקווה שאלה המילים /ביטויים שמייצגים אותך (סמן /י על רובם V בטרם את /ה שולח קורות חיים): נושף /ת ורושף /ת אינטרנט, כריזמטי /ת, בעל /ת יכולות ניהול, English, צייד /ת, ניסיון במכירות לסמנכ"ל /ית שיווק ומנהל /ת פרסום, Networker, תקתקן /ית, אנליטי /ת, אוהב /ת טכנולוגיה, MBA, ניסיון בהקמת מערך מכירות. והכי חשוב – שחקן /ית צוות. בהצלחה. המשרה מיועדת לנשים וגברים כאחד. 

בחיים שלי לא ראיתי כל כך הרבה מילים שמתארות כל כך הרבה כלום. מה לעזזל מניע את החברה הזאת?
° רצוי שהוא יהיה טיפוס ממוקד :-)
| 09:49 20/06/2011
כתיבת סלוגנים
| מוחמד
| 00:21 17/06/2011
שלום,

אני כותב סלוגנים, מחיר סלוגן 300 ש"ח. המעוניינים מוזמנים לצור אתי קשר דרך דוא"ל nas20000@walla.com
הפורום פחות מתאים להודעות פרסומיות נטו
| 09:48 20/06/2011

אבל אתה מוזמן להירשם לאינדקס וליצור קשר עם לקוחות פוטנציאליים דרך הלוח. רצוי גם לצרף קישור לדוגמאות ולהרחיב על עצמך מעט יותר.
בהצלחה

הודעה לקופירייטרים רשומים
| 08:13 24/05/2011
בקרוב ימחקו פרופילים כפולים של מי שפתח יותר מפרופיל אחד. בינתיים מי שרוצה יכול לבצע את המחיקה בעצמו ולבחור איזה מהם נשאר. מי שלא בטוח אם יש לו יותר מאחד יכול לחפש דרך שדה חיפוש חופשי.
שאלה
| גלעד
| 15:16 30/05/2011

אהלן ענבר,
גיליתי את האתר השבוע, אני שכיר ודי מתלבט אם לפתוח פרופיל.
יש לשכירים אפשרות לעבוד בלי חשבונית?
בלי לעבור על החוק אני מתכוון...

תשובה
| 20:36 09/06/2011

זה קצת מעולם הבירוקרטיה, לא התחום שלי אבל הבנתי שיש חברות שמאפשרות לשכירים להוציא דרכן חשבוניות. אני מניחה שזה לא מגדיל את הרווח, אבל חוסך קצת מהסידורים...

התייעצות
| מירב כרמל
| 12:43 25/05/2011
קופייז יקרים:
יש לי התייעצות קטנה:
אני קופיראייטרית צעירה (שנתיים)
קיבלתי עבודה פרילנס קופי ועיצוב פולדר
איזה מחיר אני צריכה לדרוש על העבודה
...(ראוי לציין שאני גם מעצבת אותו, גם כותבת אותו וגם מחברת סלוגן
שילווה את החברה בעתיד
אשמח לתשובה בהקדם!
פורסם גם בפייסבוק
| 14:34 25/05/2011
ניתן גם בתמחור ע"פ שווי העבודה ללקוח
| לירן
| 14:36 25/05/2011
לראות כמה ההדפסה של הכל אמורה לעלות ולקחת 30%
° איך המחיר שלה קשור להדפסה?
| קופי
| 00:07 26/05/2011
זה
| לי
| 08:48 26/05/2011

חלק היחסי שלה מסך סכום הפרויקט

לא מבין גדול בתמחור אבל
| גלעד
| 15:12 30/05/2011

נשמע לי לא הגיוני. תחשוב גם על מצב שהלקוח מדפיס היום 1000 ומחר עוד 5000. הוא צריך לשלם לך תמלוגים על ההדפסות שלו...

גם לי יש שאלה על תמחור
| גלעד
| 15:09 30/05/2011

מה הסכומים הגבוהים שמבקשים על כתיבת פרופיל לעסק? אני שכיר בימי חול ואמור לעשות פרויקט חד פעמי... תודה...

° 3500 ש"ח צפונה
| יוכנת
| 11:17 26/09/2011
שאלה למומחים
| ליאור
| 13:23 15/05/2011

שלום,
אשמח לשמוע את דעתכם, אני מדריך קבוצות להצלחה בינאישית ועסקית, ועומד להעלות אתר בקרוב. דיברתי עם חברה אחת שהציע לי להעלות אתר בפייסבוק כי לדעתם אתר רגיל כבר מיותר היום כשכל הלקוחות גם ככה בפייסבוק. אשמח לשמוע עצה טובה כדי ללמוד ולהחליט.
תודה

לי אישית נמאס
| יעל
| 14:09 15/05/2011
מכל השיווק בפייסבוק.
פייסבוק בנוסף לאתר, לא במקום
| 17:29 16/05/2011

לפייסבוק יש את היתרונות שלו בתור כלי שיווקי משלים, אבל הוא לא תחליף לאתר- שמתוכנן במיוחד לצרכים/מטרות שלך, משדר יותר רצינות, יש לו יותר נוכחות בגוגל שנצברת לטווח הארוך ועוד יתרונות שגם אתר תדמית פשוט יכול לתת לך.

שאלה נוספת
| ליאור
| 19:12 17/05/2011
שלום ענבר,
אשמח לדעת אם לדעתך יש צורך בנוסף לאתר רגיל להשקיע גם באתר פייסבוק. 
לדוגמה הוצע לי אתר תמורת 2500 ש"ח ואתר פייסבוק תמורת 500 ש"ח תודה
המונחים לא מתחברים לי
| 09:17 18/05/2011

עם המחירים שציינת.
אתר תדמית שתפור לצרכים שלך, עם מע' ניהול תוכן, אמור לעלות יותר מ-2,500 ש"ח.
אתר בפייסבוק, אם אנחנו מדברים על אותו דבר, הוא אתר לכל דבר, שמקבל הגדרה שמאפשרת לו להיות מוצג בפייסבוק. אז אותה הערה לגבי המחיר.

בכללי, לגבי האתר לא הייתי ממליצה להתפתות להצעות זולות.
בפייסבוק בתור התחלה אפשר בכיף להסתפק בפיצ'רים הבסיסיים שניתנים בחינם.

השאלה
| ליאור
| 14:17 18/05/2011
היא איך ניתן לדעת מראש שהאתר שמציעים לי איכותי. בנוסף, אשמח לקבל המלצה על שירותי כתיבה לאתר.
תראה דוגמאות
| 10:35 19/05/2011
של אתרים שהחברות שאתה מקבל מהן הצעות מחיר בנו. לפי תחום העיסוק שלך יש לך הבנה בשיווק, ומהמקום הזה יהיה לך יותר קל לזהות אתרים שבנויים טובים ברמת ממשק המשתמש.  
תוודא שהאתר מבוסס על מערכת ניהול תוכן, ידידותי לגוגל, ומותאם לדפדפנים נפוצים, ורצוי גם לקבל קוד מקור של האתר כדי שאם תרצה לשדרג בעתיד, לא תהיה תלוי בחב' שבנתה אותו.

בקשר לכתיבה, אתה מוזמן לפרסם מודעה בלוח פרויקטים לקופירייטרים ולקבל פרטים והצעות מחיר מכותבים שמתמחים באינטרנט.
° תודה.
| ליאור
| 22:51 22/05/2011
שלחתי לך הודעה
| 15:28 23/05/2011
דרך הפרויקט. אשמח לעזור...
מפרסם יקר - לפנייך בעל מקצוע !!!
| קופירילאנס
| 22:59 11/05/2011
מבין ההודעות האחרונות  שפורסמו  באתר  פורסמה  הודעה  מבזה  לכל  הרעיוניאים באתר ולשונה - לכתובת  מאמר בטווח 300-500 מילה ולקבל עליו  15 עד 25 ש"ח במקרה  הטוב!
  1. פשוט בזיון מצד המפרסם לזלזל בכותבי  האתר ולשלם במקרה הטוב 30 אג' למילה וברע 20 אג' למילה . ברצוני ולו ליידע את המפרסמים באתר כי האתר הינו  אתר  מקצועי - והודעה מסוג  זה הינה כלימה למפרסם.מי שניאות  לפרסם  דע  לך -לגזור קופון זו לא  פשע - אך לפרסם  הודעה מסוג זה  הינה לקלס את  בעל המקצוע!!!
לדעתי
| יעלי
| 07:56 12/05/2011
זה לא מבזה שהוא מפרסם כמה הוא מוכן לשלם אפילו אם זה נמוך. מי שלא מתאים לו שלא יפנה. אני אישית בשלבים של קורס ורוצה ניסיון בכל עבודה של כתיבה ושכל אחד יעשה את השיקולים שלו. חבל להעלב או לקחת אישית לא נראה לי שהכוונה שלו לזלזל אלא למצוא מי שרוצה לעבוד. כל אחד עושה את השיקול שלו.
זמן איז מני.
| יעל
| 14:55 12/05/2011
גם אני מתחילה אבל יש לי קוים אדומים בנושא מחיר ולדעתי 25 ש"ח לעבודה של 1.5-2 שעות זה ממש לא מתגמל ואפילו מתסכל.

הרי אנחנו מספקים מאמרים מקוריים, אחרי הגהה ועריכה, בשפה שלא מעליבה את הקורא, אז גם אם אני מעוניינת לצבור נסיון אני צריכה לשמור על רמת עבודה מסויימת, ולכך נדרש זמן עבודה, וזמן איז מני.

לא הייתי הולכת לעבוד בחנות תמורת 12.5 ש"ח לשעה.
אפשר לחשוב על זה.
בנוגע לשיחה האחרונה
| 03:58 15/05/2011
היי יעל,
במקרה נתקלתי בשיחה שלכם ולא יכלתי שלא להגיב, 
יפה אמרת לגבי הקוים האדומים אבל אין קשר לזמן העבודה שעבדת
בתור קופירייטרית לדעתי את צריכה להתייחס לכל מה שאת הוגה בתור - מוצר
מוצר שאותו את מוכרת למישהו
ולכן לא משנה כמה זמן לקח לעשות אותו או לחשוב עליו
גם אם זה לוקח דקה - אין קשר זה יכול להיות שווה אלפים 

לגבי מי שמוכן לעבוד בכל מחיר 
את חייבת להבין שזה יוצר זילות של המקצוע וזה משהו שאולי לא מזיז לך עכשיו אבל יפגע בך אח"כ כשתהיי פרילאנס  

אני חושבת אחרת
| אילת
| 08:23 15/05/2011
לא מדברים פה על אמנות, כולה מאמר
אם לא אתה מישהו אחר יכתוב אותו
אז כן
התמחור הכי נכון לפי זמן עבודה
ולא
כשאתה עושה חשבון איך לתמחר לא חושבים על הדור הבא ועתיד המקצוע אלא על מה משתלם לך
חוקי הכלכלה כבר ידאגו לאיזון
והסיבה שאפשר להשיג מאמר בעשרים וחמישה שקל
היא בגלל שבאמת לא צריך איזה רב אומן לכל דבר
בהצלחה לכולם
בטח אומנות :)
| 13:58 15/05/2011
הכל מתחיל באיך שאת תופסת את המקצוע שלך 
ואני כן חושב שקופירייטינג זה אומנות
ממש לא בהתיפייפות נפש
וזה ממש לא קשור לדור הבא, זה קשור ממש לעוד זמן קצר קדימה שאת תהיי קופירייטרית שמחזיקה מעצמה.
אנשים גם ככה לא מרגישים צורך לשלם על דברים שמישהו (רק) חשב עליהם
והעובדה שמרגישים בנוח פשוט לפרסם פה ולקבל שירות בחינם או במחיר זעום מוכיח את איך שתופסים את המקצוע הזה
עזבי שבד"כ בן אדם שלא למד חושב שהמקצוע כולל רק שנינות ומשחקי מילים
ומה שקורה פה רק מחזק את זה 

לגבי העניין שאם אני לא אעשה אז מישהו אחר יעשה
בדיוק בשביל זה אני כותב פה
אחד בשביל שתעריכו יותר את עצמכם
שתיים בשביל שתבינו שזה יחזור כבומרנג לכל מי שחושב לעשות מזה קריירה
חשוב מאוד להדגיש
| 15:25 12/05/2011

שבשביל מאמר איכותי צריך הרבה יותר משעה וחצי-שעתיים.

וברור שמי שגובה 25 ש"ח למאמר לא יכול להרשות לעצמו להשקיע אפילו את השעה וחצי הזאת, בהנחה שפרנסה נכללת ברשימת המטרות שלשמן הוא כותב.

כל עוד כל הצדדים מודעים לכל הצדדים, גם אני לא רואה בעיה.

שעה וחצי שעתיים אם הכל זורם
| יעל
| 16:00 12/05/2011
והנושא מוכר וחקרתי מאמרים אחרים וקודמים ומתחרים וישבתי לכתוב ברצף...
° אתה צודק לגמרי !!!
| 18:45 12/06/2011
הצעה לשם
| צביה
| 09:17 13/04/2011

שלום רב,
אני חברה בפורום אומנות הטקסטיל והליבוד, ובקומונה המפתח ליצירה,הכינוי שלי הוא צביה700
אני תופרת במקצועי, אך בשלוש השנים האחרות נחשפתי לטפח חדש בתחום היצירה שהוא בובות ושמיכות תלאים ומאז דבק בי החיידק ואני תופרת בובות, שמיכות תלאים, תמונות אפליקציה מגני ראש למיטת תינוק, ספרים רכים לפעוטות מלבד, תיקים לעגלה , כרטיסי ברכה ועוד, אחרי שמשך התקופה הזו חשפתי את עבודותי בפורום שכנעו אותי לצאת החוצה ולמכור, התלהבתי מהרעיון ופה נתקעתי, הוצע לי "בובה לי" ואחרי שהוצאתי תויות וכמעט כרטיסי ביקור גיליתי  שהשם תפוס.
היום אני דיי תקועה לא רוצה לתפור דברים ללא תווית ורציתי מאוד לשאול איך זה פועל כאשר פונים אליכם? 
העלתי פנייה בשתי המסגרות שאני חברה בהן והצעתי פרס על שם שיוצע וייבחר - עבודת יד שלי, מה הפרס ,יתואם עם הזוכה. בין אם בובות או תיק או אחד מהדברים שאני עושה.
אשמח לקבל תגובתכם
חג שמח
צביה

° באבאבובה
| קופי
| 11:50 13/04/2011
° תודה על ההצעה
| צביה
| 11:01 14/04/2011
ברוכה הבאה
| 11:52 13/04/2011
לשאלתך, נהוג לסכם על תשלום לקופירייטר בכל מקרה (הכוונה גם לבארטר תמורת מוצרים). אפשר לסכם מראש שאם אף הצעה לא נבחרת הסכום לתשלום יהיה נמוך יותר, אבל בהנחה שראית עבודות קודמות והן מצאו חן בעינייך הסיכוי שזה יקרה נמוך.

מוזמנת לפרסם את הפרויקט שלך גם בלוח פרויקטים לקופירייטרים,
ושיהיה בהצלחה בדרך החדשה, נשמע שתהיה לך הרבה עבודה:-)
הצעה לשם
| צביה
| 13:42 13/04/2011
היי ענבר,
תודה רבה, ושוב תודה על תגבותך המהירה.
ההנחה שלך מוטעית, מפני שזו פעם ראשונה שאני נכנסת לפורום שלכם ולא, לא ראיתי עבודות קודמות. 
ופה בעצם היתה שאלתי, מאחר ולא מכרתי דבר עד כה ואין לי בעצם כל הכנסה מהמוצרים שעד כה רק עשיתי מתנות לבני משפחה וחברים, לכן,
מה תהיה העלות לשם שייבחר ובין אם לא ייבחר זה משמעותי לגבי, כדי לדעת האם לאשר.
ותודה על הזמנתך - בנוגע לפירסום בלוח הקופירייטרים, ושוב תודה
אך חשוב לי מאוד לברר עלויות.
אודה על התייחסותך אפילו בטל' 03-5044863
או0542289999
צביה
לצביה
| 14:30 13/04/2011
הרעיון הוא לראות דוגמאות לעבודות קודמות של קופירייטרים שאת בודקת אפשרות להתקשר איתם (לפני תחילת העבודה).

לגבי המחיר, 1500 ש"ח בממוצע עבור מציאת שם (מחירון קופירייטינג). יש זולים יותר ויקרים יותר, תלוי בעיקר בניסיון. ההמלצה שלי היא לפרסם את הפרויקט בלוח, לבקש לציין מחיר ודוגמאות ולהתקדם משם עם מי שנראה לך.
הצעה לשם
| צביה
| 16:22 13/04/2011
תודה רבה.
השכלתי. ובהחלט אפנים את הצעותייך.
חג שמח
צביה
סינדרלה שם שעוד לא תפסו לעסק
| מה נו
| 11:23 26/09/2011

נראה לי השם יתאים
עד עכשיו ראיתי אותו בבלוגים פה בעיר הגדולה, בלוג נעליים

סלוגנים
| סימה
| 14:08 05/06/2013

רציתי לשאול כמה דוגמאות מקובל לתת ללקוח במקרה של סלוגן וכמה תיקונים ניתן לעשות - ברמת העיקרון ניתן לבקש עוד ועוד דוגמאות אז איך מגבילים את הלקוח? מה קורה אם הלקוח לא יאהב אף סלוגן שכתבתי? מה הפיצוי שנהוג לבקש? 

תודה מראש

סימה