כניסה למשתמשים רשומים | הרשמה חינם
דוא"ל
סיסמה
זכור אותי|שכחתי סיסמה
אמנת השירות לקופירייטרים
רוצה להישאר מעודכן?
הצטרף לרשימת הדיוור
שם
דוא"ל

פורום קופירייטינג

הוסף הודעה חדשה +

פורום קופירייטינג | בהנהלת: ענבר רשקו
זה המקום לדסקס, להתייעץ ולקבל תשובות לשאלות בנושאי קופירייטינג, כתיבה שיווקית, כתיבה טכנית, כתיבת תוכן לאתרים, בחירת שמות וסלוגנים, עריכה לשונית, קופירייטינג באנגלית, תרגום ועוד...

טקסטים לאנשים או טקסטים למנועים
| תומר
| 12:16 08/05/2011
מוזמנים לקרוא פוסט חדש שהעליתי בנושא: www.blog.filin.co.il. תגובות או שאלות יתקבלו בברכה.
° מעניין, תודה על הקישור:-)
| 21:33 08/05/2011
מנהל פרוייקט-קופירייטר
| 15:29 23/04/2011
הנני בעל מקצוע ייחודי, טארונומרולוג. אני מעוניין בשת"פ עם מקצוען שיעבד את הרעיונות שלי לנמכרים ומניבים הכנסות ראויות.א. סלוגן; ב.מיתוג; ג. איסטרטגיה; ד. שינוי אתר; ה.כתיבת כתבות וניוזלטרים; ו. יח"צ; ז. קמפיין ברשתות חברתיות. בקצור קופירייטר שביחד נצא למסע שיביא אותנו יחד להצלחה. לוז ותקציב ייקבעו בפגישה אישית. אני מעוניין למעשה במנהל פרוייקט-קופירייטר שיטפל לי בפרוייקט כולו וינהל אותו. 
זו כתובת האתר הקיים שלי.
www.Sharon-Bo.com 
פרסמתי מודעה, אך טרם פגשתי אדם שיוכל לטפל בכל מה שאני צריך בעלות סבירה. 
מעניין מי בעל המקצוע שיכול "להרים" את הכפפה? :))

מה זה בעיניך "עלות סבירה"?
| זה ששואל
| 23:49 23/04/2011
מניח שהתקציב שלך לא גבוה. נהוג במקרים כאלה לציין אותו מראש ולחסוך זמן לכולם ...
עלות סבירה
| שרון בר-און,
| 07:07 24/04/2011
כמו שזה נשמע ו/או נקרא. תלוי בשירות שאקבל והיקף הפרוייקט. אין לי את המידע הזה, כמו כן אינני סובר שיהיה זה נבון לציין זאת מראש. מי שלא מתאים לו ודורש נתונים מראש, מוותר על פנייתו.
כתבת: לא מצאתי משהו בעלות סבירה
| שוב זה
| 15:20 24/04/2011
כלומר הציעו לך בסכומים יותר גבוהים ממה שאתה חושב כסביר ? פשוט התשובה שלך קצת סותרת ההודעה הראשונה

נ.ב. נכנסתי בעבר לאתר שלך ואני מציע לשנות כיוון כי הוא עושה רושם לוחץ מדי
לימודים לקופירייטרים
| ליאת
| 09:42 26/04/2011

רציתי לברר איזה תואר נוהגים ללמוד אם אני מעוניינת להיות קופירייטרית ? תודה !

היי ליאת
| 17:10 27/04/2011
אין צורך בתואר בשביל להתחיל ללמוד לימודי קופירייטינג, אם את מעוניינת בכללי בתואר ראשון הכי קרוב זה BA בתקשורת שזה מאוד כללי בהצלחה
° קורס קופירייטינג יותר בכיוון
| קוף
| 19:51 27/04/2011
קורס לקופירייטרים
| גלגד הנביא
| 21:07 04/04/2011
שלום חברים ,
אני מתלבט בין לימודים לתואר ראשון כלשהו ובין קורס קופירייטרים .

אני לא טיפוס ראלי וגם בלי היכולת להשקיע בלימודים ( כנראה הפרעת קשב כלשהיא ) השאלה איך אני יכול לדעת אם התחום מתאים לי ?

אני אשמח לכל תשובה מהניסיון שלכם
אם זה נראה כמו פרסומת זה פרסומת
| קופי שנתיים
| 20:21 05/04/2011
אם אתה רואה פרסומות ונהיה לך חשק, אם אתה יודע לכתוב ומלא רעיונות זה בתור התחלה.

תלך לפגישה עם המכללות ותראה אם זה מעניין אותך. בטוח יותר פשוט מתואר ראשון אם אתה לא רוצה לשקוע שלוש שנים בלימודים.
תראה..
| קופי גבר רצח
| 23:47 05/04/2011
תלוי בן כמה אתה ומה אתה רוצה ללמוד.
אני עכשיו בן 22 ואני סטודנט לקופי.
יש איתי חברים שהם בני 30 עם תארים ראשונים,לא מצאו עבודה
בתחום שהם למדו בתואר והם לומדים איתי.

זה זמן מבוזבז מבחינתם כי אני והם באותה נקודה.
אם יש לך את לך על זה. אם אין לך או אתה חושב שאתה
לא מספיק יצירתי אל תתקרב בכלל כי חבל על הכסף שלך.

זה תחום נורא מעניין ונורא מאתגר. אני לומד ואני מבסוט כי אני 
מביא תוצאות טובות מאוד (כבר הייתי במזבלה וזה הישג נורא גדול מבחינתי).

תודה ו-
| גלעד
| 08:55 06/04/2011
איך אני יכול להיות בטוח שבסוף הקורס אני מוצא עבודה? איפה אתה לומד גבר?
לעניות דעתי
| אבי
| 22:50 10/04/2011
אתה פשוט צריך להתמיד, להיות תמיד יצירתי עם רעיונות טובים, ואז תצליח.

לימודי הנדסה
הצעה לשם
| צפי
| 10:51 09/03/2011
שלום,
אגודת אמני כפר סבא עומדת להקים מיזם חדש ויחודי- השאלת יצירות אמנות מקוריות לכל מי שמעוניין, מעיין סיפריה. כלומר, כל מי שירצה לתלות בביתו ציור או להניח פסל של אחד מהאמנים, תמורת סכום די סימלי, יפנה לאמן וישאיל ציור/ים לתקופה של שנה, ובתום התקופה יוחזרו היצירות לאמן.היצירות יפורסמו כמובן באינטרנט.
האמנים הציעו כל מיני שמות למיזם, אך אף אחד לא היה מספיק יחודי.
אודה לכם על קבלת רעיונות.
תודה מראש
צפי
° אילו שמות הציעו?
| המרטש
| 11:05 09/03/2011
ספריית השאלה
| צפי
| 00:28 10/03/2011
שוחר טוב, שואל טוב, טוב על הקיר, טוב שיש, טוב בעין, יצירות אמן, אמנות לכל, טבין ותקילין, אמניחם משאילים יצירות _אמי"ץ), אמנות נודדת, תמונות נודדות, אמנות כלבבך, אמנות מתחלפת, אמנות לכל כיס, אמנ ות בהשאלה, ספריית אמנות.
תודה על התיחסותך
היי ציפי,
| 08:44 10/03/2011

לשם שתבחרו יהיה משקל גדול, בפרט בתחום הפעילות הספציפי שלכם. שקלתם לפנות לקופירייטר בתשלום? תוכלי לפרסם מודעה בלוח ולקבל הצעות מחיר לפרויקט.

אם אין תקציב לנושא, אולי כדאי לחשוב על תגמול כלשהו למציע השם הנבחר, ובכל מקרה את מוזמנת לפרסם כאן את המייל שלך, כדי שמי שרוצה לסייע יוכל לעשות זאת באופן פרטי.

הציבור הישאלי מזלזל...
| נאור - רעיונאי.
| 00:38 11/03/2011
יש  באתר  זה  הרבה  שקוראים  לעצמם  קופירייטירים,  ובאמת  לא  ראויים  לשם  הזה.
קופירייטר  אמיתי  הוא  מי  שלמד  קופרייטינג -  במוסד ,  או  בקורס  רשמי !
הציבור  הישראלי  מזלזל  יתר  על  המידה  במושג.
האם  איזו  עמתוה  עירונית  שמעוניינת  הייתה  לייצוג  בבית משפט  הייתה מעיזה לבקש עו"ד ללא תשלום?
האם  מישהו  פעם  נפגש עם פסיכולוג ללא  תשלום ?
מפרסמים  יקרים - "צאו  מהבועה והסרט  הו  אתם  חיים" -  קופירייטר   זה  מקצוע  -  רעיוני בשבילכם .
וכנראה  שגם  הוא  צריך  להתפרנס.
בפעם  הבאה  לפני  שמישהו  כאן  מפרסם  מודעה ,  שיחשוב  לרגע .  מה היא  קורה  אם  הוא  היה  הולך  ללמוד  יותר  משנה  שלמה  ובהשקעה  כספית  של  מעל 17 אלף  ש"ח  לא  כולל עבודות  ונספחים  כולל  תיקי  עבודות  וכן נסיעות  וטרטורים,  כשיוצאת  לו  הנשמה ... ובא  איזה  מישהו  מתנשא  במקצת  ומבקש  את  שירותיו  בחינם?!
יש לך כמה טעויות
| נח
| 10:30 11/03/2011

האם מי שלמד מנהל עסקים הוא מנהל של עסקים? 
יפה.
באותה מידה מי שלמד קופי זה לא בהכרח אומר עליו שהוא כזה

ומצד שני תראה את רמי לוי שלא למד כלום והוא מנהל עסק מצליח
וכמוהו יש קופירייטרים שלא הלכו במסלול הרגיל. בטח לא הענקים של פעם עיין ערך תרצה גרנות ז"ל

בקשר לכסף חבל שזה ככה אבל זה ככה וכדי שכן ירצו לשלם לך אתה צריך לתת ערך מוסף אמיתי.
ולפעמים לא נורא לעזור. לא אומר שצריך לשבת שעות אבל אפשר לזרוק מה שעולה בראש, רק למי שרוצה לא בכח.

אהבתי את ההשוואה לרמי לוי השאלה אם
| אפרתה
| 09:34 13/03/2011
קופירייטר יכול להרוויח ככה אי פעם
יש לי רעיון בשבילכם
| נח
| 10:32 11/03/2011
תן את המייל שלך
המייל
| צפי
| 23:22 14/03/2011
המייל שלי הוא: נןרשמזןפן@'שךךשץבםצ
תודה
בשביל כבוד צריך לעבוד.....
| רעיונאי.
| 20:52 12/03/2011
קבלת רעינות דומה  לקבלת  יעוץ רפואי, למתן  שירותי  עו"ד.  לכן  כשפונים  לעו"ד  -  פונים ישירות  אליו  ולא  מתיעצים  עם  כל  מיני  שרלטנים בדרך.  זו  הדרך  למצוא  שם  למקום  - דבר  ראשון לקבוע  ולתאם  ציפיות  עם  הרעיונאי  שייתן  אמדן  ראוי  פני  ההשטח  בו  מוצע הרעיון , ותג מחיר.
עצם הפנייה היא ישראבלוף בפני עצה- תהיו קצת  מחוברים.
קופירייטר- הוא  מקצוע-  מקצוע  שלומדים .
פנו  לאחד  מן  האתר  -  ויש  כאן  כמה  טובים  .  ותהו  את  שירותיהם.
בתור קופירייטר עובד
| מסכים וחולק
| 08:11 13/03/2011

אני מסכים איתך שצריך איש מקצוע ולא חאפר
אבל בתור מי שלא עשה קורס אני לא מסכים בקשר ללימודים
וההשוואה לרופא או עו"ד אולי נוחה לך אבל לא במקום

בתור מי שעשה קורס
| אפרתה
| 09:32 13/03/2011

עובדים איתי חברה' שלא למדו, חלק מהם טובים ממני וגם אני נמצאת שנות אור מאיפה שהייתי כשסיימתי את הקורס, אבל היום קורס זה חובה כדי למצוא עבודה בתור שכירה...
עצמאי יכול להסתדר גם בלי אם יש לך מספיק חברים שיתנו לך להתגלח על הזקן שלהם...

אני רואה את זה ככה
| 18:33 14/03/2011
יש תחומים, רפואה למשל, שבהם אתה צריך רישיון לעסוק במקצוע, והדרך לקבלת רישיון עוברת באקדמיה.
זה אמור להגן על הלקוחות מנזק שיכול להיגרם להם בעקבות עבודה לא מקצועית. נכון להיום כדי להתחיל להציע את שירותיך כקופי אתה צריך בעיקר מקלדת, ועבודה לא מקצועית לא הורגת, רק מגרדת.

התוצאה היא פערי איכות ופערי מחירים, לא תמיד ביחס ישר אגב. והלקוחות מצידם יעשו את מה שלקוחות מתמחים בו ויחפשו את הכי טוב במסגרת התקציב שלהם.

אנחנו יכולים לעזור לעצמנו בזה שנסביר להם למה חשוב להגדיל את תקציב הקופי. וההסבר שלנו צריך להתמקד קודם כל בתועלת ללקוח ואחר כך בדוגמאות לפרויקטים מוצלחים שעשינו.
יפה מאד...
| 15:32 23/04/2011
אודה ואשמח על אחד שהוא באמת טוב....
לקוחות - המסר כאן בשבילכם!
| רעיונאי.
| 23:03 13/03/2011
אנשים שחפצים  לקבל  מסע  פרסומי  שלם  בנוגע  לעסק  שלהם ,  או  מתכוונים  לקבל  שם  לעסק  שיבדל  אותם  מהמתחרה  ויספק  מענה  לתחום  בו  הם  עוסקים, לא  באמת מצפה  לקבל  תשובה  רצינית  בפורום  כללי .  לצורך  כך  יש  לפנות  לבעל  מקוצע  - קופירייטר -רעיונאי  שלמד  את  התחום,  כן  ואני  מסייג.
רבים  וטובים  מבין  הקופירייטרים בעובדים  בתחום  הינם  רעיונאים  עם  תעודה ! ישנם מעטים  שהתגלגלו  לתחום  בעצמאות  לימוד עצמי אך  הינם  מעטים. לכן  על  בעל  העסק / הלקוח  הפוטנציאלי -  לבדוק  בציציות  האיש  שהולך  לייעץ  ולבחור  איתו  מסע לבידול  ולגיוס  לקוחות .
באתר  זה  קיים  מגוון  רחב  של  קופירייטרים. ובואו  לא  נהיה  תמימים  ישנם  כאלה  שרשומים  כאן  ומתיימרים  להיות  קופירייטירים-  אך באותה  שעה מרשים  לעצמם  להתהדר  הנוצות לא  להם.

לקוח  יקר - אם אתה  מספיק  רציני,  ובאמת  בשבילך  ורק  בשבילך. פנה לרעיונאי  באתר ! ישתלם  לך  הרבה יותר  מאשר  לפרסם  הודעה לקונית  בפורום ולקבל  עצות אחיתופל.
למרות שאני מסכים עם הרוב
| המרטש
| 08:33 14/03/2011

מניח מצורת הכתיבה שאין לך הרבה ניסיון בתחום ומניח שיש לך תעודה
מניח שאתה נמצא בשלב ששואל אם אפשרי לגמור את החודש בתור קופי

תדע
כמו שיש מוצרים שאתה מעדיף לקנות בזול או חינם יש לקוחות שמחפשים קיצורי דרך בכתיבה
זה לא חייב להטריד אותך בטווח ארוך מי שטוב עובד ומרוויח

רעיונאי
| 15:31 23/04/2011
תודה על הטיפ החשוב. ו... סליחה על הבורות :), מה ההבדל בין קטפירייטר לרעיונאי?
לרעיונאי הזועם
| 01:40 15/05/2011
רעיונאי יקר,
אתה כותב בחמת מקלדתך על חוסר המקצועיות והחאפריות של אלו שלא שפר מזלם ללמוד באחת ממכללות היוקרה הישראליות לקופי ורעיונאות, עם זאת, יש לציין, כי כתיבתך לוקה בטעויות הגהה מביכות (אנשים שחפצים...לא מצפה, בעל מקוצע, בעצמאות, קופירייטירים, הנוצות). ודבר נוסף, עצת אחיתופל, לידע כללי, היא העצה הנכונה שפשוט לא טרחו לקבל- תבדוק ותגלה.
אני קופירייטר ללא השכלה פורמלית בתחום אך עם ניסיון מעשי ארוך ומוכח, מוכן להתחרות בכל בוגר עבודי, acc וביצפר. קורא מכאן לכל אותם לקוחות להמשיך ולהציע את הצעותיהם. מי שלא רוצה- שלא יענה
° לייק:-)
| אילת
| 08:26 15/05/2011
עבודי בבעיה רצינית
| להלה
| 12:40 05/03/2011
http://www.ice.co.il/article/view/264195
איך לזהות לקוחות בעייתיים?!
| לי
| 17:05 23/02/2011
אני נופל בזה פעם אחר פעם
בלי לנקוב בשמות
| זרובית
| 19:55 26/02/2011
בדיוק אחד כזה פרסם כאן בפורום לא מזמן
ספרות מקצועית והעשרה
| י.פ
| 08:02 20/02/2011
שלום לכולם

אני קופירייטרית עצמאית שעובדת מהבית ומעניין אותי להעשיר את הידע, בכל זאת עברו כמה שנים מאז הלימודים. מי מכיר ספרות טובה בתחום שנותנת רעיונות וכיווני חשיבה חדשים? איפה יש השתלמויות, ימי עיון, מפגשים לקופיז עצמאיים שלא עובדים מתוך משרדי פרסום? אשמח לשמוע רעיונות והצעות.

בנוסף, מי מכיר ספר לימוד טוב לפוטושופ?

תודה
י'
ספר נהדר....
| נאור .
| 00:19 23/02/2011
בתור מי  שסיים  לימודי  קופירייטנג , למי שמתעניין  בספרות  מקצועית יש  את  הספר  :רעיונות שכדאי "לגנוב "  קראתי  אותו  כמה  פעמים -  ממש  מעשיר. בקשר  למפגשי  קראייטיב  לצורך  רענון  ובקיאות  אשמח  לקיים  מפגשי קראייטיב - לצורך  העצמה  והעשרה  עצמית  של  התחום  המתחדש שהאמת  כבר קיימיתי  עם  כמה  קולוגות - והדבר  מעשיר  ביותר  ונותן  נקודות  מבט  חדשות  "ופותחות ראש".
אם  מתעניינת  תשאירי פרטים.
ספר טוב ללימוד פוטושופ
| 09:31 23/02/2011

"Photoshop צעד אחר צעד"
של גליה צור

° מצטרפת להמלצה
| זרובית
| 19:53 26/02/2011
מחפשים רעיונות לפורטל טקסי מגזין
| מוניות איירפורט סיטי
| 10:31 26/02/2011
נשמח לקבל אותך אצלינו צרי קשר 0528074949
www.taxi-airport-city.co.i
| מוניות איירפורט סיטי
| 13:57 13/01/2012
לבעלי ידע בכתיבה וגם לקופירייטינג ולבעלי ניסיון לכתיבה יצרתית נשמח לקבל את תגובכם ליצירה משותפת והכל בשכר..

052807-49-49
דרושים קופיירטרים רציניים ומאוד
| מוניות איירפורט סיטי
| 10:32 26/02/2011
לפורטל טקסי מגזין

חפשו בגוגל ומשם תגידו מה דעתכם, 0528074949
סליחה אבל
| זרובית
| 19:52 26/02/2011
חיפשתי בגוגל ומה שמצאתי לא נראה כל כך טוב. נראה שקופירייטר זה הדבר האחרון שחסר לכם כרגע