כניסה למשתמשים רשומים | הרשמה חינם
דוא"ל
סיסמה
זכור אותי|שכחתי סיסמה
אמנת השירות לקופירייטרים
רוצה להישאר מעודכן?
הצטרף לרשימת הדיוור
שם
דוא"ל

קורס או לא? פורום קופירייטינג

מאת: הירוקה
נושא: קורס או לא?
תוכן: שלום חברים,
שאלה למי שעברו קורס קופירייטינג ועובדים בתחום:

עולם הקופירייטינג חדש לי למרות שמאז ומתמיד היה לי ברור שכתיבה היא הייעוד שלי בחיים.

עכשיו כשחזרתי מהטיול של אחרי הצבא אני מוכנה להתחיל להיות גדולה והכיוון הוא כמובן קופירייטינג.

השאלה שלי היא לגבי הלימודים- הבנתי שיש קורסים לקופירייטרים אבל השאלה אם הקורס באמת תורם לי או שזאת רק תעודה כמו תואר ואת הניסיון האמיתי רוכשים בעבודה עצמה.

אם השיקול זה ללמוד כדי להתקבל למשרד פרסום אז הוא לא רלוונטי אלי כי אני בונה על להיות עצמאית.

מה דעתכם?? (תודה תודה תודה מראש)
הוסף תגובה
קורס או לא?
| הירוקה « הודעה נוכחית
| 12:03 25/02/2010
שלום חברים,
שאלה למי שעברו קורס קופירייטינג ועובדים בתחום:

עולם הקופירייטינג חדש לי למרות שמאז ומתמיד היה לי ברור שכתיבה היא הייעוד שלי בחיים.

עכשיו כשחזרתי מהטיול של אחרי הצבא אני מוכנה להתחיל להיות גדולה והכיוון הוא כמובן קופירייטינג.

השאלה שלי היא לגבי הלימודים- הבנתי שיש קורסים לקופירייטרים אבל השאלה אם הקורס באמת תורם לי או שזאת רק תעודה כמו תואר ואת הניסיון האמיתי רוכשים בעבודה עצמה.

אם השיקול זה ללמוד כדי להתקבל למשרד פרסום אז הוא לא רלוונטי אלי כי אני בונה על להיות עצמאית.

מה דעתכם?? (תודה תודה תודה מראש)
עוד משהו חשוב
| הירוקה שוב
| 12:07 25/02/2010
אם לדעתכם כדאי לעבור קורס קופירייטינג אז השאלה הבאה היא איפה? (הבצפר?)
ירוקה
|
| 13:07 27/02/2010
לא שזה יוסיף מלא, אבל זה ימקצע אותך בטירוף, את לא יכולה להיות פרילנסרית מבלי לדעת את הכללים הבסיסיים של העולם הזה... אז כן תעשי קורס. הוא גם דיי כייפי, ממליץ על עבודי קריאייטיב.
תודה על תשובתך ועוד שאלה..
| ירוקה
| 17:06 28/02/2010
למה דווקא עבודי?
למה עבודי...
|
| 01:34 01/03/2010
אני דיי משוחד. סטודנט :)
סתם מעבר לזה, המקום לא פלצני, סטייל יוקרה וכאלה, המרצים מעולים, בכירים מהתעשייה, האווירה כיפית, וכל האמת לפנים, בלי התפלצנויות. לא הרבה חומר, הרבה מעשי, הרבה תירגול, הרבה ביקורות, אין אגו, ואתה לומד מזה.
כל המלצה היא משוחדת
| הירוקה
| 15:27 01/03/2010
(אם לא למדת שם אז איך תוכל להמליץ?)
תודה רבה!
ממש לא עבודי.
| human 2.0
| 11:58 07/03/2010
אני למדתי בעבודי. רוב הזמן היתה תחושה כזאת חובבנית ומזעזעת. נכון, לא פלצני. אבל לצאת מקורס כזה, עם מה שהיה לי בראש, עם תיק שנראה כמו שהוא נראה זאת בדיחה.

די! מה אתה אומר.
| תמי
| 07:53 10/03/2010
בתקוה שאתה לא מושתל :/
כן לעשות קורס
| מטיטאלנט
| 18:36 27/02/2010
כן לעשות קורס אלא אם כן שם המשפחה זה זרמון..
לימודי קופי
| 23:38 06/03/2010
כמובן שרצוי ללמוד, זה לא ממש מלמד איך להיות קופי, כי זה משהו שאו שיש לך או שלא, אבל הלימודים מחדדים אותך ומכוונים לפגוע בול...

בנוגע להמלצה, ממליץ בחום על "הבצפר", גם לימודים שהם חוויה, וגם מניסיון, בוגרי הבצפר מביאים לתעשייה גוון מיוחד שזוכה להערכה

בהצלחה :)
אופציה נוספת וכמה עצות
| 11:27 10/03/2010
הי

לגבי השאלה שלך האם ללמוד או לא,
ברור שללמוד.
בלימודי קופירייטינג לא ילמדו אותך לכתוב, יתנו לך את הכלים שימושיים וטכניקות להתאמת הקריאטיביות הטבעית שלך לעולם הפרסום.

באופן אישי, משוחד וסובייקטיבי לחלוטין, אני אמליץ לך על מכללת ACC תרצה גרנות. לפעמים נוטים לבלבל את המכללה הזאת עם "הבצפר" מפני שפעם אכן היה שיתוף פעולה בין שני המוסדות, אבל היום קורס קופי של הבצפר וקורס קופי של תרצה גרנות הם שני דברים שונים (בהרבה רמות).

בכל מקרה, אני מציע שלפני שאת מקבלת החלטות תגשי לעשות קופיטסט (מבחן קבלה לקורס קופירייטינג). אחריו כבר תוכלי לדעת בעצמך אם את באמת רוצה להיכנס לתחום הזה או לא...

בהצלחה!

נ.ב.
הנה האתר של ACC תרצה גרנות:
http://www.acc-grannot.co.il/

איפה כדאי ללמוד קופירייטינג
| נסקופי
| 20:45 12/03/2010
בדיוק עמדתי לגולל כאן את דעתי ואז נתקלתי בתגובה הזאת בתפוז. אני מצטט:

"אף אחד לא יכול לתת לך חוות דעת אובייקטיבית.
גם אם הוא ינסה, אף אחד לא יאמין לו כי לכולם פה משוחדים ולכל אחד אחר בתעשייה גם יש איזה אינטרס.
(ובהכללה גסה, כמעט כל מי שאיפשהו בתחום למד אצל תרצה, מלמד בביצפר או שניהם)

השחקנים הם תרצה, הבצפר, עבודי, חשיפה של האו"פ ותלתן (ולא במקרה בסדר הזה)

תלתן הם בצפון ואין להם שם שמצדיק לימודים במיוחד שם או "וואו, אתה לומד בתלתן"
אבל זה לא אומר שתוכנית הלימודים שלהם לא מתקרבת לשאר (ו"אם אתה תותח, אז זה לא משנה איפה למדת")

את חשיפה של האו"פ אני לא מכיר בתחום הקופי. אני יודע על אנשים שהתרשמו מקורסי התסריטאות שלהם ואני התחלחלתי מלימודי ההפקה שמוצעים שם. אני חושב שהוא מקביל לתלתן.

עבודי השתפר מאוד בשנים האחרונות ותוכנית הלימודים שלו נראית עשירה כמו של הגדולים
ולמרות שכנראה אין יותר צורך להתנצל על זה שלמדת שם, הוא עדיין משמש לסמן של רמה פחות גבוהה.

הבצפר פעם היה משותף עם תרצה ואחרי שהם התפצלו לפני כמה שנים, יצא עם קורס משלו.
את לומדת אצל אנשים שעובדים כל הזמן במקצוע (אבל את זה אפשר להגיד גם על המקומות האחרים)
ויש דברים בתוכנית הלימוד שמשתלבים יותר טוב בנוף הפרסומי של היום ומקומות חדשים שהם דוחפים אליהם יותר.
מהנקודה הצרה שלי, הבצפר לא צבר מספיק וותק כדי שנדע את ההשלכות שלו על התעשייה - יצאת, קיבלת עבודה ומה אתה באמת שווה. לדעתי, למרות שלומדים שם קופי וגם הרבה דברים מעבר שאולי יעשו אותך מבינה יותר בפרסום (ורב תחומי) אלה הדברים שיורידו ממך כקופירייטר ואיש כותב.
הם שמים יותר דגש באינטראקטיב מתרצה, אנשי המזבלה יצאו מהם והם בנו לעצמם יופי של שם בתעשייה וגם אחלה אנשים.
אותי קצת מפחיד תיאור ה"בצפר שעובד כמו משרד פרסום" כשמחלקות של סטודנטים תלויות אחד בשני.
אני לא אוהב את הרעיון שמישהו לומד להיות תקציבאי או פלנר על חשבוני, למרות שבטח יש השגחה עליונה.

תרצה גרנות קשה למצוא חניה."

אני למדתי אצל אחד מהנ"ל ורק כשמצאתי עבודה הבנתי כמה הלימודים שונים ממה שקורה בשוק. אבל זה היה לפני כמה שנים ואני לא בטוח שהדעה שלי רלוונטית היום.
אנ מאוד מסכים עם הדעה שאם את טובה בסופו של דבר לא משנה איפה תלמדי.
מקווה שעזרתי.
לימודים בתרצה גרנות
| ליטל
| 20:54 29/06/2021
טוב, אז אני לומדת בתרצה גרנות התחלתי ללמוד באפריל 2021. למדתי בחשיפה של האוניברסיטה הפתוחה ב 2019 והאמת? יותר נהנתי שם. נדהמתי לגלות בתרצה גרנות שאין ממש הקפדה על מסכות. הם אומרים לתלמידים אבל בתכלס אף אחד לא מהצוות ולא בקורס שמים מסכה. אני לומדת מהזום. לגבי הלימודים עצמם? אני הבנתי שקופירייטינג זה בתכלס כמו אומנות כמו לכתוב שיר לא כולם יאהבו וזה ממש עניין של טעם. אני יכולה להגיד שמבחינת השיעורים הם שיעורים של 3 שעות וזה בזבוז של זמן כי החומר נמרח בכח על 3 שעות פעמיים בשבוע. הביקורות של המרצים לקחת בערבון מוגבל כי כמו שאמרתי אין באמת חוקים ומגבלות בכתיבה. יש רק מגבלות של כסף ללקוחות אבל בכתיבה? פחות.. בסוף הכל עניין של טעם. לא הייתי ממליצה ללמוד בתרצה גרנות. הייתי ממליצה ללמוד בחשיפה של האוניברסיטה הפתוחה, יותר קצר ופחות כסף.
מתלבט איפה ללמוד
| עומר
| 23:49 16/04/2022
שלום אני ממש מתלבט על הלימודי קופירייטינג בחשיפה רצתי לדעת בתור אחת שלמדה שם איך את חווית את הקורס והאם שווה לעשות אותו שם או במקום אחר ?